FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj
sub
sub
sub
sub

Kawasaki zr7

Moderator: Bacher

<<

konrad_ZR7S

Znajomy

Sprzęt: Kawasaki zr7 Sy

Post 11 lipca 2009, 06:56

Kawasaki zr7

Kawasaki zr7 / zr7S

Osiagi:
Moc: 76KM przy 9500 obr/min
Maksymalny moment: 63Nm przy 7500 obr/min
Minimalna srednica zawracania: 2.8m

Wymiary:
Dlugosc: 2105mm
Szerokosc: 755mm
Wysokosc: 1075mm
Rozstaw osi: 1145mm
Przeswit: 130mm
Waga na sucho: 202kg

Silnik:
Typ: DOHC, 4 Cylindry, 4 Suw, Chlodzony powietrzem
Pojemnosc: 738cm3
Srednica tloka x Skok: 66.0 x 54.0 mm
Stopien kompresji: 9,5:1
Rozruch: Rozrusznik elektryczny
Kolejnosc cylindrow: Od lewej do prawej 1-2-3-4
Kolejnosc zaplonu: 1-2-4-3
Gazniki: KEIHIN CVK32 x 4
System zaplonu: Bateryjny , Tranzystorowy
Swiece: NGK CR9EA lub ND X27ESR-U
System smarowania: Mokra miska olejowa
Zalecany olej: Klasa SE,SF,SG w/g SAE o lepkosci 10W40, 10W50, 20W40, 20W50
Ilosc oleju: 3,6l

Przekladnia
Typ przekladni: 5 biegow, sekwencyjna
Sprzeglo: Mokre, Wielotarczowe
Przeniesienie napedu: Lancuch O-Ring
Przelozenie pierwotne: 2,550
Przelozenie koncowe: 2,375
Przelozenia na poszczegolnych biegach:
1szy - 2,333
2gi - 1,631
3ci - 1,272
4ty - 1,040
5ty - 0,875

Inne
Rozmiar opon:
Przod 120/70 ZR 17 (58)W bezdetkowa
Tyl 160/70 ZR 17 (69)W bezdetkowa
Pojemnosc zbiornika paliwa: 22l (18l+4l rezerwa)
Akumulator: 12V 10Ah

dane techniczne zaczerpnięte ze strony http://www.rogal.riders.pl/motocykl.html.

dalaczego zr7 jest lepszy od każdego innego moto szosowo-turystycznego klasy 600-750 :)
to moze pierwszy ja:) swoją kawe mam od kwietnia czyli dość niedługo. Z tego co zaobserwowałem to jest wrażliwa na regulację zaworów i synchro gaźników, trzeba to robić dokładnie i dosć często - ja robie co 10-12k km. Poza tym cenie ją za to jak fajnie ciągnie od dołu xD nie trzeba wachlować biegami zeby sprawnie wyprzedzac. jak dla mnie ma troszke za miekki przód, nie dobija ale jest za miekki. z drugiej zaś strony to przeciez nie moto sportowe wiec wybaczam :) kawa jest bardzo stabilna w zakrętach, równie pieknie prowadzi sie przy niewielkich prędkościach np w korku.
pozdrawiam
k.
born 2 ride
<<

pablo1983krakow

Kandydat
Kandydat

Imię: Paweł

Post 10 stycznia 2011, 21:54

Co sądzicie o motocyklu Kawasaki ZR7 ???

Czytałem wiele pozytywnych opinii w temacie tego szosowo turystycznego motocykla jednak bardzo proszę o Wasze zdanie drodzy Forumowicze.. Z góry dzięki za pomoc i wszelkie rady :))
<<

Misiek

KGP 160
KGP 160

Imię: Michał

Sprzęt: kiloFAZA

Post 11 stycznia 2011, 13:09

Re: Co sądzicie o motocyklu Kawasaki ZR7 ???

Witaj,

duzo powiedziec nie moge, ze wzgledu na fakt ze nie mialem okazji dluzej pojezdzic innym sprzetem. Moja to S (z owiewkami), osobiscie nie wyobrazam sobie jezdzic bez nich. Sprzet przez 10 kkm nie zawiodl mnie, zawsze wyjezdzajac, wracam. Ceny podstawowych czesci zamiennych nie sa drozsze od innych popularnych sprzetow.
Spalanie, w trasie od 4,6 do 9,5 (to juz skrajnie). PRzy wersji bez owiewki mozesz liczyc sie z nieco wiekszym. PO miescie 6-7 l.
Mi osobiscie wygodnie jezdzie sie tym motorem (lepiej czuje sie na nim niz bandit 600s), mimo wiekszej wagi niz u nowoczesnej konkurencji nie mam problemow z poruszaniem sie po miescie. Nadaje sie wysmienicie na wojaże po kretych drogach, dobre prowadzenie i wykonywanie polecen kierowcy. Moim zdaniem nie jest to dobry sprzet na autostrady. Jazda z sensowna predkoscia wymaga juz stale utrzymywanych wyzszych obrotow silnika. A to ani zdrowe ani tanie. Najprzyjemniej podruzuje sie tak do ok 130. Do 160 jest jeszcze ok, potem trzeba chowac sie za owiewki, co kreuje beznadziejna postawe za kierownica. Ten motor nie zostal stworzony do dluguich przelotow z duzymi predkosciami niemieckich autostrad.
Silnik nie malo, bo 750. Jednak dysponuje stosunkowo nie duza moca (papierowo 76 KM), jednak od niskich obrotow generuje przyzwoity moment obrotowy. To pozwala nim dosc swobodnie, acz spokojnie jezdzic juz od niskich obrotow. Jest to atut w ruchu miejskim.
zr7 nie jest tez malym sprzetem, patrzac na nia wydaje sie dosc dluga :) Nie jest mikrusem. Mam go troche z przypadku, jednak zlego slowa o nim powiedziec nie moge. Prawdopodobnie chcialbym nieco mocniejszy sprzet, jednak nie mam na takowa zmiane parcia. JEst ok, do tego do czego uzywam go najczesciej.

Nic wiecej do glowy mi nie przychodzi.
www.gcstuning.pl
<<

pablo1983krakow

Kandydat
Kandydat

Post 11 stycznia 2011, 16:36

Bardziej dosadniej i konkretnej odpowiedzi nie mogłem się spodziewać.. Sam mam 190cm.. ważę stosunkowo mało jak na ten wzrost.. ok 90kg więc myślę, że problem dużych gabarytów nie będzie dla mnie problemem. O prędkościach powyżej 160 nie marzę gdyż dopiero co rozpoczynam swoją przygodę z motocyklami. Dziękuje jeszcze raz za radę.. jestem cholernie wdzięczny :))) Tym bardziej, że również chcę kupić motocykl na kilka dobrych lat.
<<

Qcyk

mod
mod

Imię: Przemek

Sprzęt: Hucuł

Post 11 stycznia 2011, 23:21

A jeździłeś już coś wcześniej?? Czy tylko ybr'ka na egzaminie. Duży facet jesteś, ale bierz też poprawkę, że to jest również całkiem spore gabarytowo moto... W Twoim wypadku na pierwszy motocykl pomyślałbym nad banditem 600. Ale jeśli CI się podoba kawa to jakoś pewnie ogarniesz, po mniejszym lub większym "walczeniu" z nią. A z tego co wiem to ugryźć potrafi...
Tylko i wyłącznie z powodu Twojego wzrostu nie proponuję Ci 500-tki, bo będziesz troszkę jak na psie jeździł. Ale nie robię tego bynajmniej z powodu osiągów. Powodzenia
Uważaj na myśli, bo stają się słowami...
<<

Misiek

KGP 160
KGP 160

Post 12 stycznia 2011, 08:51

b600 jest minimalnie krotszy, wagowo jednak ten sam poziom. Siedzi sie na nim troche bardziej jak na krzesle, ale jest wygodny i popoularny. To mocny konkurent dla zr7 czy s. Czy lepszy czy gorszy, nie wiem.

Tak realnie mowiac, nie masz sie co nastawiac na konkretny model danej marki. Raczej wez pod uwage kilka opcji, podobnej klasy parametrow, ogladaj motory i kupuj to co bedzie w najlepszym stanie. W zeszlym roku ogladalem zr7s z anglii, mlodsza od mojej... a wygladala 10 razy gorzej. Cala rama zardzewiala, zaczynalo brac lagi... po 30 sek juz wiedzialem ze jej nie kupimy, ogladalem ja juz zeby wiedziec czego sie spodziewac. Gosc mial caly garaz anglikow, wszystkie w podobnym kiepskim stanie.
www.gcstuning.pl
<<

alfredo

Świeżak

Imię: Albert

Sprzęt: GSR

Post 12 stycznia 2011, 13:21

<<

monka

KGP 160
KGP 160

Sprzęt: CBR600F4i

Post 12 stycznia 2011, 16:58

Okrop kupił ZR-7 ode mnie wiec tez mogę coś napisać.

moto przede wszystkim bardzo wygodne - przejazd z Poznania do Krk był bezbolesny, natomiast na CBRze na górnym śląsku bolała mnie już dupa.
nie miałem tez żadnej awarii przez 3 sezony (ok 12kkm).
silnik całkiem fajnie się zbiera od 3tys rpm, nie trzeba redukować przy wyprzedzaniu. poleci to ok 200km/h ale wtedy łeb urywa (wersja bez owiewek).
reszta generalnie jak napisane wyżej.
główne wady: trochę słabe hamulce, słabe światła, wyjmowanie aku na zimę to mordęga (trzeba odkręcić bak).

generalnie polecam ten motocykl, ja bylem z niego bardzo zadowolony (podejrzewam ze później Okrop tez) :)

Pozdr
<<

pablo1983krakow

Kandydat
Kandydat

Post 12 stycznia 2011, 19:30

Dziękuje wszystko za wielkie zaangażowanie w swoje wypowiedzi. To chyba pierwsze moje forum na którym jako nowy użytkownik dostaje tyle rad i ktoś zwraca uwagę na moje świeżakowe wypowiedzi. Wielki szacunek dla Was. Z motocyklem jak autem.. trzeba prześledzić wiele egzemplarzy by znaleźć swoją perełkę. Czasu mam także jeszcze troszkę także coś dla siebie wybiorę. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki. A jak już nabędę ów motocykl nie omieszkam się Wam pochwalić :P
<<

krychu655

Przyjaciel
Przyjaciel

Sprzęt: Kawasaki ZR-7

Post 12 stycznia 2011, 20:11

Takze posiadam ten motocykl... Jak na pierwszy motor to idealny wybor. Mam tak jak Ty 190 cm wzrostu i bardzo wygodnie mi sie na nim jezdzi, jesli chodzi wage motoru to nie powinienes miec zadnego problemu z nia. Stary ale sprawdzony silnik zapewni Ci duzo frajdy podczas jazdy, niby malo koni ale ma dobry moment i dzieki temu wygrywa z banditem. Bardzo dobre wyniki ma jesli chodzi o spalanie. Na samym poczatku swojej kariery motocyklowej palil mi on ok 5 litrow przy jezdzie po okolicy - nie jezdzilem na wysokich obrotach. Teraz przy dobrej zabawie nie wezmie wiecej niz 7.5. Jedyne co mnie denerwuje w tym motocyklu to to ze ma miekkie przednie zawieszenie - bez regulacji - i slabe hamulce - 2 tloczkowe - tylnie kolo szybko sie blokuje przy hamowaniu wiec trzeba sie do tego przyzwyczaic. Oczywiscie jest to turystyk co oznacza ze troche inaczej wyglada skaldanie sie do zakretu niz scigaczem szczegolnie ze jest on dosc dlugi. Jazda przy duzych predkosciach nie jest zbyt przyjemna. Ja przy 160 juz czuje duzy opor, a przy 180 moglbym odleciec z siodla, moj brat ktory jest ode mnie mniejszy nie ma takich problemow.
Nie wiem czemu monka napisal ze ma slabe swiatla...Jak dla mnie ma idealne, na poczatku sezony zalozylem mu jeszcze biale swiatlo osram'a i bardzo dobrze oswietla mi droge.

Jest to moja subiektywna ocena. Jednak polecam kawe na pierwszy motor - duzo wybacza
"Kiedy siedzę na maszynie totalny czuję luz włączam silnik, daję kopa za mną tylko kurz..."
<<

pablo1983krakow

Kandydat
Kandydat

Post 12 stycznia 2011, 20:18

Na 160.. 180 na budziku prędko pewnie nie liczę.. A ten motocykl to jak z pierwszą miłością.. wpadł mi od razu w oko.. Myślałem wcześniej nad również Kawą.. tylko 2 cylindrowy.. 500cm3 silniczkiem no ale skoro mam już kupić zadbanego na kilka lat, wkładać w to całe serce i siebie, dbać o każdy detal to lepiej powoli opanowywać coś większego. Dam radę :P
Ostatnio edytowano 13 stycznia 2011, 06:50 przez pablo1983krakow, łącznie edytowano 1 raz
<<

monka

KGP 160
KGP 160

Sprzęt: CBR600F4i

Post 12 stycznia 2011, 21:23

krychu655 napisał(a):Nie wiem czemu monka napisal ze ma slabe swiatla...Jak dla mnie ma idealne, na poczatku sezony zalozylem mu jeszcze biale swiatlo osram'a i bardzo dobrze oswietla mi droge.
ja nic nie zmienialem w stosunku do fabrycznej zarowki/klosza (raz go rozebralem i wyczyscilem) ale nie bylem zadowolony. DAlo sie oczywiscie jezdzic, ale jak sie przesiadlem na cebre to dopiero stwierdzilem ze lampa w ZR7 byla kiepska. Na pewno dobrym rozwiazaniem jest zastosowanie lepszej zarowki (czego ja nie zrobilem, dalem :dupa: )

Pozdr
<<

okrop

NO LIMITED
NO LIMITED

Imię: Marek

Sprzęt: B12S '03

Post 13 stycznia 2011, 10:30

misieKrk napisał(a):Witaj,

Moim zdaniem nie jest to dobry sprzet na autostrady. Jazda z sensowna predkoscia wymaga juz stale utrzymywanych wyzszych obrotow silnika. A to ani zdrowe ani tanie. Najprzyjemniej podruzuje sie tak do ok 130. Do 160 jest jeszcze ok, potem trzeba chowac sie za owiewki, co kreuje beznadziejna postawe za kierownica. Ten motor nie zostal stworzony do dluguich przelotow z duzymi predkosciami niemieckich autostrad.

mialem N-ke i jak trzebva bylo to sie lecialo po niemieckich autostradach 150-170 przelotowa predkoscia, zlae zgadzam sie ze wtedy i ped powietrza byl uciazliwy, i spalanie roslo.
To poprostu nie XX czy Hayka i tak poprostu bedzie! Zawsze mozna kupic S'ke i zalozyc wyzsza szybe.

Jak pisalem - mialem N-ke po monc'e.
Nie wydaje mi sie aby swiatla byly kwestia tego modelu - raczej to ogolna kwestia N'en ze ma sie tylko jedna zarowke H4.
Po zmianie na philipsa +50% bylo juz calkiem OK.
Nie wime jak ze swiatlami w wersji S

motocykl polecam calym sercem do turystyki. Podkreslam turystyki nie zapierdzielania.
Zwolnij. Lepiej dojechać niż mieć swój temat na forum.

B12
<<

Misiek

KGP 160
KGP 160

Post 13 stycznia 2011, 10:46

wiem wiem, ze miales :) MIelismy okazje i o tym pogadac przy okazji spotkania w wilczej. Takze nie pisze ze nie da sie, tylko uwazam ze to nie sprzed do gonienia z ponad przecietna predkoscia po autobanie :)

Odkad wsadzilem u siebie blue vision oswietlenie drogi bardzo sie poprawilo. Dobra zarowka w motorze lub samochodzie potrafi wiele zdzialac.
www.gcstuning.pl
<<

Mecenas

KGP 110
KGP 110

Sprzęt: ETZ250+CBF1000

Post 13 stycznia 2011, 10:55

Podobny styl reprezentują Inazuma 750 i Honda Seven Fifty.
Ta ostatnia jest troche większa, ale też cięższa, ma lepsze hamulce i inaczej oddaje moc - mocniejszy dół i rozpędza się w miarę równomiernie - nie ma dupnięcia w okolicy 4krpm. Z kolei Kawa wydaje się bardziej dynamiczna i "poręczna"
Następna strona

Powrót do Kawasaki