FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj
sub
sub
sub

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim - ZOBACZ KONIECZNIE    

Składamy się na promocję BO chcemy mieć TOR    

Husqvarna TE 610

Moderator: leon

<<

Blejdzik

KGP 160
KGP 160

Imię: Tomek

Sprzęt: RST Mille Futura

Post 19 stycznia 2013, 16:32

Husqvarna TE 610

Powoli się rozglądam za sprzętem na nowy sezon i gdzieś tam z tyłu głowy nieustannie pojawia się chęć posiadania supermoto. Akurat teraz pojawiło się ogłoszenie z tą Huską: http://moto.allegro.pl/husqvarna-te610- ... 41083.html Może się ktoś wypowiedzieć ogólnie na temat tego modelu jak i tego konkretnego egzemplarza? :mrgreen:
Tarcze i klocki hamulcowe- brakeparts.pl
<<

piruet

Przyjaciel
Przyjaciel

Imię: Rafał

Sprzęt: 954

Post 19 stycznia 2013, 16:46

Re: Husqvarna TE 610

Chodzi Ci po głowie to co mi, może na wiosnę coś się uda kupić ;)

Przeklejając info z innego forum (troszkę bardziej w temacie). Nie wiem czy to prawda, jedynie opinia jednego z użytkowników.
Ja ogladałem Huske z swierklan, odpala srednio gasnie tzreba cały czas gaz trzymac wali w wydech, potem coraz gorzej odpala, zawory tłucza, niby był robiony kompletny remont silnika nowy nicasil itp , zapytalem gdzie, i sprzedajacy mowi ze w firmie XXX w krakowie to zadzwoniłem do nich zapytalem sie powiedzieli ze nierobia nicasilu ze tylko tuleje ze nieskladali zadnego silnika do huski bo poprostu niemaja tego w ofercie, gosciu takio troche cwaniak mowi ze potrzebuje kasy na prawko, ale na podworku stoi nowiutkie A3 chata odwalona na maxa a wiec to mi smierdzi, HUSKA nie powiem na złotych felgach robi wrazenie mega ale co z tego jak silnik wg mnie do remontu
<<

Blejdzik

KGP 160
KGP 160

Post 19 stycznia 2013, 16:52

piruet napisał(a):Chodzi Ci po głowie to co mi, może na wiosnę coś się uda kupić ;)

Przeklejając info z innego forum (troszkę bardziej w temacie). Nie wiem czy to prawda, jedynie opinia jednego z użytkowników.
Ja ogladałem Huske z swierklan, odpala srednio gasnie tzreba cały czas gaz trzymac wali w wydech, potem coraz gorzej odpala, zawory tłucza, niby był robiony kompletny remont silnika nowy nicasil itp , zapytalem gdzie, i sprzedajacy mowi ze w firmie XXX w krakowie to zadzwoniłem do nich zapytalem sie powiedzieli ze nierobia nicasilu ze tylko tuleje ze nieskladali zadnego silnika do huski bo poprostu niemaja tego w ofercie, gosciu takio troche cwaniak mowi ze potrzebuje kasy na prawko, ale na podworku stoi nowiutkie A3 chata odwalona na maxa a wiec to mi smierdzi, HUSKA nie powiem na złotych felgach robi wrazenie mega ale co z tego jak silnik wg mnie do remontu

O widzisz-dzięki za info :) Czyli jednak sprzęt śmierdzi :P
<<

NyNeK

KGP 110
KGP 110

Imię: Dominik

Sprzęt: Varaderooooooo !

Post 19 stycznia 2013, 17:39

Jeżeli Huska to tylko po 2006 roku. Wizualnie można odróżnić po nowym przeważnie czerwono białym malowaniu.
Od 2006 roku wyszły całkowicie nowe ulepszone konstrukcje. Aktualnie Husqvarny uważane są za jedne z najlepszych enduro.
<<

Blejdzik

KGP 160
KGP 160

Post 23 stycznia 2013, 16:07

NyNeK napisał(a):Jeżeli Huska to tylko po 2006 roku. Wizualnie można odróżnić po nowym przeważnie czerwono białym malowaniu.
Od 2006 roku wyszły całkowicie nowe ulepszone konstrukcje. Aktualnie Husqvarny uważane są za jedne z najlepszych enduro.

A co się działo z nimi przed 2006 rokiem?
W ogóle idzie kupić jakieś sensowne SM (niekoniecznie Huska) za 8-9 tysi?
<<

misieKrk

KGP 160
KGP 160

Imię: Michał

Sprzęt: kiloFAZA

Post 23 stycznia 2013, 17:59

przegladam pod tym kontem oglsozenia i raczej ciezko cos do 10 tys znalezc, cos sensowengo chocby z ogloszenia. Jedyne co obecnie widze godne uwagi to yamaha w edmoto, ale ponad 11... Tyle ze wyglada na motor w bardzo dobrym stanie.
http://edmoto.otomoto.pl/yamaha-xtx-yam ... 25475.html
www.gcstuning.pl
<<

piruet

Przyjaciel
Przyjaciel

Post 23 stycznia 2013, 19:37

Blejdzik napisał(a):W ogóle idzie kupić jakieś sensowne SM (niekoniecznie Huska) za 8-9 tysi?

Zależy co rozumiesz przez sensowne. Te sprzęty nie mają lekkiego życia.
Niedawno była fajna DRZ 400 w Warszawie po kapitalnym remoncie od gościa, który się ściga w supermoto. Cenił ją około 8000pln.
Myślę, że w tej kasie najłatwiej znaleźć właśnie 610. Poszukaj na forum supermoto.pl, bo napisali chyba wszystko o tym modelu (i nieprawdą jest to, że modele tylko po 2006 są warte uwagi...).

misieKrk napisał(a):przegladam pod tym kontem oglsozenia i raczej ciezko cos do 10 tys znalezc, cos sensowengo chocby z ogloszenia. Jedyne co obecnie widze godne uwagi to yamaha w edmoto, ale ponad 11... Tyle ze wyglada na motor w bardzo dobrym stanie.
http://edmoto.otomoto.pl/yamaha-xtx-yam ... 25475.html

Fajny sprzęt, ale nie ma nic wspólnego z supermoto (w mojej opinii).
Wydechy pod silnikiem i masa wykluczają go z użycia nawet w lekkim terenie. To jest zwykły naked stylizowany na supermoto :)

pozdrawiam

p.s. a mi się marzy CRF 450 X z dwoma kompletami kółek ;)
<<

Blejdzik

KGP 160
KGP 160

Post 24 stycznia 2013, 09:17

piruet napisał(a):
Blejdzik napisał(a):W ogóle idzie kupić jakieś sensowne SM (niekoniecznie Huska) za 8-9 tysi?

Zależy co rozumiesz przez sensowne. Te sprzęty nie mają lekkiego życia.

Sensowny w sensie nie zarżnięty trup kwalifikujący się do remontu i mający jakiś przyzwoity silnik od 50KM w górę :)
Generalnie jeśli decydowałbym się na SM, to nie pod kątem gonienia go w terenie, tylko raczej żeby sprawiał frajdę przy jeździe 95% po asfalcie :)
<<

Policho

mod
mod

Sprzęt: KTM 690 SMC R

Post 25 stycznia 2013, 11:15

Jeśli w tytułowym moto remont był rzeczywiście zrobiony to za takie pieniądze bym brał. Objawy o jakich ktoś pisze mogą wskazywać na brak odpowiedniego podejścia do regulacji gaźnika i zaworów. Obie sprawy są banalne do poprawienia. Na zakup wybrał bym się z miernikiem kompresji (niby jeszcze nie dotarty po remoncie, ale pomiar zawsze coś powie) mocnym postanowieniem zbicia ceny na poprawki. Oczywiście pod warunkiem, że reszta jest OK.
Jak robił remont to powinien być jakiś ślad w postaci dokumentów, rachunków lub info w serwisie. Nie robił tego dawno więc mechanik powinien nawet pamiętać takie moto.
www.multimoto.info - sklep motoryzacyjny
<<

Blejdzik

KGP 160
KGP 160

Post 25 stycznia 2013, 11:54

Policho napisał(a):Jeśli w tytułowym moto remont był rzeczywiście zrobiony to za takie pieniądze bym brał. Objawy o jakich ktoś pisze mogą wskazywać na brak odpowiedniego podejścia do regulacji gaźnika i zaworów. Obie sprawy są banalne do poprawienia. Na zakup wybrał bym się z miernikiem kompresji (niby jeszcze nie dotarty po remoncie, ale pomiar zawsze coś powie) mocnym postanowieniem zbicia ceny na poprawki. Oczywiście pod warunkiem, że reszta jest OK.
Jak robił remont to powinien być jakiś ślad w postaci dokumentów, rachunków lub info w serwisie. Nie robił tego dawno więc mechanik powinien nawet pamiętać takie moto.

Problem jest taki, że jak zapytałem go kiedy i kto mu robił remont, to dostałem odpowiedź, że we wrześniu a robił mu to znajomy, który pracuje w jakimś tam serwisie ;) Więc dokumentacji pewnie brak, a co za tym idzie mógł być remont, albo go mogło nie być :P
<<

Policho

mod
mod

Sprzęt: KTM 690 SMC R

Post 25 stycznia 2013, 13:27

Jeśli wymieniał tłok i robiony był cylinder to łatwo sprawdzisz przez otwór świecy. Trzeba zapuścić małą kamerę do wnętrza. Tłok powinien być jak nówka i na gładzi cylindra mocno widoczne honowanie.
Jak nie ma przynajmniej rachunków to rzeczywiście remont jest mocno podejrzany.
Z drugiej strony kto robi remont za ok. 3000zł i sprzedaje moto za 6000zł. Takie prezenty bardzo rzadko się zdarzają.
www.multimoto.info - sklep motoryzacyjny
<<

Blejdzik

KGP 160
KGP 160

Post 25 stycznia 2013, 13:30

Policho napisał(a):Z drugiej strony kto robi remont za ok. 3000zł i sprzedaje moto za 6000zł. Takie prezenty bardzo rzadko się zdarzają.

Tym bardziej, że widzę że cena już poszła 500zł w dół :P
<<

piruet

Przyjaciel
Przyjaciel

Post 26 stycznia 2013, 08:44

http://forum.supermoto.pl/topic22301-s-sprzedam-husqvarne-sm610s-2000r.html

W Twoim budżecie się mieści, może warto się zainteresować. Musiałbyś tylko zrobić wycieczkę z przyczepką ;)
<<

Blejdzik

KGP 160
KGP 160

Post 26 stycznia 2013, 11:38

piruet napisał(a):http://forum.supermoto.pl/topic22301-s-sprzedam-husqvarne-sm610s-2000r.html

W Twoim budżecie się mieści, może warto się zainteresować. Musiałbyś tylko zrobić wycieczkę z przyczepką ;)

Widziałem ją, ale mam zasadę że więcej niż 200km nie jeżdżę po sprzęty ;) Po prostu dosyć się naoglądałem w życiu paździerzy i ulepów a co za tym idzie za dużo straciłem czasu i wydałem kasy na paliwo ;)
<<

Blejdzik

KGP 160
KGP 160

Post 6 lutego 2013, 09:37

Powrót do Kupić nie kupić - aukcje i ogloszenia w necie