FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj
sub
sub
sub

PRZYKLEJONY: Porada w zakupie moto - dyskusja

Moderator: WS

<<

gg86

Post 2 marca 2007, 22:29

PRZYKLEJONY: Porada w zakupie moto - dyskusja

Od dłuższego czasu rozgladam sie za zakupem moto, niestety niemam w tym doświadczenia więc prosze o pomoc, to co mnie ogranicza to kasa max. 3 tys pln. Zacząłem sie rozgladać za Suzuki Gs 400 lub 500, Hondy Cb 400 są już droższe i do tej kwoty ciężko coś w dobrym stanie kupić, wizualnie to bardziej podoba mi się Kawasaki GPZ 600, tylko że słyszałem na niego temat niezbyt dobre opinie, zależy mi na niezawodności, częsci są drogie, wiem że nikt mi tego niezagwarantuje ale może doradzi lub odradzi. Mile widziane jakiekolwiek sugestie i porady, wiem że za tą cene to rocznik moto niebędzie rewelacyjny ale od czegoś trzeba zacząć. Zgóry dzięki za pomoc.
<<

kris-gpz

Swój
Swój

Imię: kris

Sprzęt: ZX 9 R

Post 2 marca 2007, 22:44

gg86 napisał(a):wizualnie to bardziej podoba mi się Kawasaki GPZ 600, tylko że słyszałem na niego temat niezbyt dobre opinie

Co do kawasaki gpz600 tutaj sie z tobą nie zgodzę że są wadliwe,ja sam mam gpz600R z roku 87 i jestem z niego zadowolony,a co najlepsze to części są tanie i w dodatku wszystkie jakie chcesz.Nie nakłaniam Cię do kupowania gpz bo skoro słyszałeś niezbyt dobre opinie na temat moto to wybór będzie należał do Ciebie.Pozdrawiam
Forum nie do podjeba****
<<

Tommy

Przyjaciel
Przyjaciel

Imię: Tomek

Sprzęt: Honda

Post 3 marca 2007, 08:20

A mój kumpel mial gpz 900-gdzieś w 95 roku-to byl dopiero sprzęcior.Jak kupisz w dobrym stanie(wcale nie jest o to tak trudno-patrz allegro)to na pewno Ci będzie dobrze slużyl.No i zawsze to motor z TOP GUN.Można się poczuć jak Tom Cruise.
A tak poważnie to po mz-ce będziesz się czul jak na odrzutowcu.Powodzenia w poszukiwaniach.
<<

gg86

Post 3 marca 2007, 14:44

Dzięki za porady, tak szczerze to właśnie na to czekałem, gdyż jestem bardzo pozytywnie nastawiony do Gpz' ta, wiem co to za maszyna, bo mój kumpel miał takie moto, ale za wiele to mi o nim niemoże powiedzieć bo długo sie nim nienacieszył, brat go skasował. Dzięki za odpowiedź.
Załączniki
6.jpg
Tak wygladał po ślizgu.
<<

jarecki

Kandydat
Kandydat

Sprzęt: puszka ... :p

Post 13 maja 2009, 21:19

Pomoc w wyborze pierwszego motocykla.

Panie i Panowie. Chciałem zasięgnąć rady doświadczonych motocyklistów. Więc tak ...

Planuję kupić sobie motor ... i tak po dłuższym zastanowieniu stwierdziłem, że na początek starczy mi taki Kawasaki ER-5. Pojemność niewielka a jak się obedrze (czego bym nie chciał ale wiecie jak to jest ...) czy coś to będzie mniej żal niż takiej np Fazerki :D
Może ktoś z obecnych na tym forum miał kiedyś ten motor lub wie dość dużo o nim. Prosiłbym o radę :)
Pal gumę, nie duszę ...!!!
<<

Qcyk

mod
mod

Imię: Przemek

Sprzęt: Hucuł

Post 13 maja 2009, 21:35

Doświadczony nie jestem, ale miałem podobny dylemat... ER-5vsCB500vsGS500... Bierz ten który znajdziesz w najlepszym stanie w najlepszych pieniądzach, albo ten, który Ci się podoba :D Bierz Cebulkę :P
Uważaj na myśli, bo stają się słowami...
<<

jarecki

Kandydat
Kandydat

Post 13 maja 2009, 21:46

Najbardziej właśnie podoba mi się ER5 i widziałem że ... do 10tys by coś ładnego i zadbanego kupił.

Tylko chodzi mi o stan techniczny czy nie jest jakiś wadliwy czy coś, bo nie chciałbym się wpakować ...
<<

okrop

NO LIMITED
NO LIMITED

Imię: Marek

Sprzęt: B12S '03

Post 14 maja 2009, 07:57

w tej grupie wymienionej przez Qcyka poziom jest bardzo wyrównany, więc najwięcej zależy od egzemplarza który znajdziesz (od tego w jakim stanie będzie) - a nie od marki czy modelu ;)

Polecam rozglądanie się za wszystkimi trzema. Wydaje mi się, że w okolicy będzie zbyt mało jedynie er5 żeby liczyć na to, że znajdzie się na pewno dobra sztuka.

Powodzonka. Dobry wybór.
Zwolnij. Lepiej dojechać niż mieć swój temat na forum.

B12
<<

sarawi

KGP 300
KGP 300

Sprzęt: BMW f 650 GS

Post 14 maja 2009, 08:01

jarecki napisał(a):Najbardziej właśnie podoba mi się ER5

i masz calkowita racje - szukaj jakiejs ladnej ER5. Znam dziewczyne, ktora na takiej slicznej, wychuchanej, wydmuchanej jezdzi, ale podejrzewam, ze w tym sezonie jeszcze nie sprzeda ;) - motocykl najladniejszy z calej trojki.
WWW.SZKOLAMOTOCYKLOWA.PL
<<

jad

Swój
Swój

Imię: Marek

Sprzęt: Z750

Post 14 maja 2009, 17:11

CBF500 co tu dużo mówić : ]
jak dla mnie moto bez wad w tym segmencie
kiedy kupowałem dwa kółka nie wahałem się ani chwili i problemu z wyborem nie miałem tylko ciężko teraz upolować igiełkę bo mało ich stoi u dilerów
i wiadomo, najlepiej coś z zagranicy
włosi np wogóle nie wymieniają filtrów powietrza ale na ogólnym stanie pojazdu wyjdziesz na duży plus; ciepłe kraje - nie ma soli, nie ma tyle syfu i nie ma dziur
<<

Podkopnik

KGP 80
KGP 80

Imię: Łukasz

Sprzęt: Thundercat

Post 14 maja 2009, 22:45

sarawi napisał(a):Znam dziewczyne, ktora na takiej slicznej, wychuchanej, wydmuchanej jezdzi,

Czy przypadkiem ta kawa nie jest taka niebieska ?? :hihihi:

sarawi napisał(a):motocykl najladniejszy z calej trojki.

A to już kwestia gustu :terefere:

Ja będe przekonywał wiadomo w pierwszej kolejności do Gs-a ale do Cb 500 też.Jest ich wiecej na rynku wiec predzej znajdziesz cos dla siebie i z czesciami łatwiej
<<

fockewolf

Kandydat
Kandydat

Sprzęt: FZS600, WSK125

Post 14 maja 2009, 23:21

Swego czasu stanąłem przed podobnym dylematem jak Ty, zastanów się co do tej er5, bo jak dla mnie mają nie za fajne hamulce (być może tylko ta sztuka, którą testowałem, ale warto to sprawdzić).
<<

subx

GP
GP

Imię: przemek

Sprzęt: białaKawa

Post 15 maja 2009, 10:53

Podkopnik napisał(a):
Ja będe przekonywał wiadomo w pierwszej kolejności do Gs-a

ja juz ten etap też przerabiałem i też na korzyść GS500E
"nie ma boga, jest MOTÓR!!!.."
<<

jarecki

Kandydat
Kandydat

Post 15 maja 2009, 18:39

A teraz pytanie z innej paki. Czy opłaca się kupować motory starsze np. rocznik '99, bo jak się można łatwo domyśleć są dużo tańsze niż te nowe modele a niektóre noo ... w pięknym stanie (przynajmniej na zdjęciu) i nawet niewielkie przebiegi ...
<<

MarcinCB

Przyjaciel
Przyjaciel

Imię: Marcin

Sprzęt: CBR WG Edition

Post 15 maja 2009, 19:08

ja mam CB 500 rocznik '94 i nie narzekam kupiłem w zeszłym roku i teraz tylko rozrzad zrobiłem naped i łożysko głowki ramy. niby moto "stare" ale chodzi elegancko i bierz CB ;) a co do hampli w ER5 to fakt są słabe , kumpel ma i tak dziwnie hamuje no i jakies takie to małe i wogole :P
panie władzo to nie byłem ja...
Następna strona

Powrót do Poradnik Forumowy