Spotkanie Filmowe o tematyce "Poprawa techniki jazdy"

Informacje o motocyklowych zlotach, imprezach, akcjach charytatywnych

Moderator: leon

Awatar użytkownika
Qcyk
mod
mod
Imię: Przemek
Sprzęt: 690 SM

Re: Spotkanie Filmowe o tematyce "Poprawa techniki jazdy"

Post autor: Qcyk » 18 marca 2011, 20:49

Subbar dokonałeś chyba złej interpretacji tego tematu... Nie martw się, nie Ty pierwszy i pewnie nie ostatni. Będziemy film o wspomnianej przez Ciebie tematyce oglądać, a nie robić szkolenie. Wpadaj na piwko i długie przy nim rozmowy :)
Pozdr

PS. Konio daj spokój... prywatę załatwia się na PW ;)
Uważaj na myśli, bo stają się słowami...

Awatar użytkownika
subbar
KGP 80
KGP 80
Imię: Bartek
Sprzęt: GSX650F
Kontakt:

Post autor: subbar » 18 marca 2011, 21:06

Qcyk pisze:Subbar dokonałeś chyba złej interpretacji tego tematu... Nie martw się, nie Ty pierwszy i pewnie nie ostatni. Będziemy film o wspomnianej przez Ciebie tematyce oglądać, a nie robić szkolenie.
ależ daleki byłem od interpretacji - po prostu chciałem wiedzieć czy mam się przygotować i z czego - zawieszenie a szczególnie motocykla to ogrom parametrów i nie sposób wszystkiego omówić - chciałem mieć jasność czego dotyczy prezentacja filmowa z uznaniem olbrzymiego szacunku że ktoś się za to zabiera.

Nie chcę jednak uczestniczyć z tłumaczeniu kilku poradników, z tłumaczeniem paru filmików paru gości którzy 10 lat temu cos nagrali dla amatorów i dni otwartych żeby ci im głowy nie zawracali a czas mięli odczuwalnie lepszy.

Pozdrawiam
Bartek
"Wiem, że sądzicie, iż rozumiecie to, co myślicie, że powiedziałem, ale nie jestem pewien, czy zdajecie sobie sprawę, że to, co do was dotarło, nie jest tym, co myślę."
A. Greenspan

Awatar użytkownika
Koniu_R6
KGP 110
KGP 110
Imię: Konrad
Sprzęt: Yamaha R6
Kontakt:

Post autor: Koniu_R6 » 18 marca 2011, 21:16

Qcyk pisze:PS. Konio daj spokój... prywatę załatwia się na PW ;)
Poczułem się wywołany do tablicy...już nie będę :)
Kto mnie zna ten wie...

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Sprzęt: KTM 690 SMC R
Kontakt:

Post autor: Policho » 18 marca 2011, 22:24

Subbar, jeśli liczysz na przedpremierowe streszczenie to się go nie doczekasz :P . Poczekaj na ocenianie tego co będzie, bo jeszcze nie było. Jeśli masz obawy zobaczyć to nikt Cię nie zmusza. Wierzysz, że ustawienia fabryczne motocykla są najlepsze to Twoja sprawa i nikt nie będzie Cię przekonywał, że tak nie jest.
Jeśli jednak zmienisz zdanie i przyjdziesz to wyciągniesz własne wnioski i albo nadal będziesz jeździł na ustawieniach fabrycznych albo coś w nich zmienisz. Jeśli ustawienia z fabryki były by najlepsze to poco dawać możliwość ich zmiany? Taniej jest zrobić motocykle bez regulacji zawieszeń. A jeśli grzebać przy ustawieniach mogli by tylko specjaliści to albo byłyby potrzebne specjalne, nie do kupienia klucze, albo należałoby je zapląbować, a majstrowanie przez właściciela niedozwolone pod karą grzywny :wink: . A tak, każdy w domu może kręcić ustawieniami ile chce, czy wie czy nie wie jak to robić. Po oglądnięciu co proponują zawodowcy, można złapać przyjmniej blade pojęcie o tym i na prztyszłość nie jeden domowy majster sie zastanowi czy warto eksperymentować samemu, a jeśli już to na co zwracać uwagę.
Na oglądanie filmu nie musisz się przygotowywać bo nikt nie ma zamiaru prowadzić żadnej debaty. Materiały nie są dziesięcioletnie, ale są dla amatorów bo nie jesteśmy zawodnikami.

Mam nadzieję, że wystarczająco odpowiedziałem na Twoje pytania. Po szczegóły zapraszam na Spotkanie Filmowe.
części zamienne - multimoto@o2.pl

Awatar użytkownika
subbar
KGP 80
KGP 80
Imię: Bartek
Sprzęt: GSX650F
Kontakt:

Post autor: subbar » 18 marca 2011, 22:37

Policho pisze:Wierzysz, że ustawienia fabryczne motocykla są najlepsze to Twoja sprawa i nikt nie będzie Cię przekonywał, że tak nie jest.Po szczegóły zapraszam na Spotkanie Filmowe.
ja uważam że ustawienia fabryczne są optymalne do jazdy drogowej - jeśli pytasz czy sam używam nastaw fabrycznych to nie, nie używam bo nie są dla mnie optymalne - ale powiedzmy że mój sposób jazdy i parametry fizyczne są adekwatne do zmiany tych ustawień. Wielokrotnie jednak przekonałem się o tym że nieumiejętne stosowanie ustawień do warunków do jakich nie są dedykowane częstokroć prowadzą do dramatycznych skutków.

Pozdrawiam
Bartek
"Wiem, że sądzicie, iż rozumiecie to, co myślicie, że powiedziałem, ale nie jestem pewien, czy zdajecie sobie sprawę, że to, co do was dotarło, nie jest tym, co myślę."
A. Greenspan

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Kontakt:

Post autor: Policho » 18 marca 2011, 22:53

subbar pisze: Wielokrotnie jednak przekonałem się o tym że nieumiejętne stosowanie ustawień do warunków do jakich nie są dedykowane częstokroć prowadzą do dramatycznych skutków.
Oczywiście, masz rację. Nie zmienia to faktu, że ludzie będą robić co im się podoba i uważają za słuszne, nawet bez świadomości, że robią coś źle i sami sobie stwarzają zagrożenie. Czy dlatego nie lepiej jest w takiej właśnie formie, jaka przyjęliśmy, pokazać co robią źle i powinni dwa razy się zastanowić zanim zaczną regulować zawieszenie na oko? Przecież w pewnym bezpiecznym zakresie można regulacji dokonywać samemu tylko trzeba wiedzieć jak i od czego zacząć.
Taka projekcja w żadnym wypadku nie wyczerpie tematu, ale ma wskazać nad czym i w jaki sposób należy pracować aby było lepiej.

Pewnie posiadasz taką wiedzę, że nie musisz oglądać tego co mamy do pokazania, ale co Ci szkodzi zaryzykować parę godzin z życiorysu :wink: . Zobaczysz, ocenisz i najwyżej następnym razem nie przyjdziesz.

P.S.
Znacznie więcej będzie o technice jazdy niż o regulacji zawieszenia.

Awatar użytkownika
moris
KGP 160
KGP 160
Imię: Hubert
Sprzęt: DL 650A
Kontakt:

Post autor: moris » 19 marca 2011, 00:24

Tak przyglądam się temu wątkowi, który z założenia rozpoczął nasz kolega Okrop jako spotkania filmowe, gdzie Towarzystwo miało oglądać ciekawe filmy w tym również
o tematyce motocyklowej, przy ogólnym zadowoleniu i luźnej atmosferze.

Tymczasem, obserwując postęp tej dyskusji zauważyłem, że ów cykl spotkań zaczyna służyć nie ogółowi, lecz jako reklama "siebie" i szerzeniu przekonań, że mojsza prawda jest lepsza od twojszej. Przeczytawszy poniższe tak mnie naszło, że pozwoliłem sobie się wtrącić..
Policho pisze:
P.S.
Znacznie więcej będzie o technice jazdy niż o regulacji zawieszenia.
Zapewne wiele osób wie, że tym tematem zajmuje się nasz forumowy kolega Chester, który mimo, że nie jest zawodnikiem torowym, to naprawdę wiele czasu poświecił na zgłębianiu wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat fizyki działania i techniki prowadzenia motocykla m.in u osób, które zajmują się trenowaniem zawodników klasy SS (będzie chciał to się pochwali)

Kolego Policho, moim skromnym zdaniem nieładnie się wpierdalać komuś kto, naprawdę poświęcił sporo czasu i pieniędzy na to, żeby posiąść głębszą wiedzę w tym temacie. Ponadto wydaje mi się, że skoro już zasiewasz ziarno adrenaliny zwłaszcza u młodych jeźdźców proponując luźne ustawki na zadupczanie po "nieuczęszczanych" krętych publicznych drogach, to wypadałoby ich choć próbować namówić na profesjonalne szkolenie, gdzie sama podstawowa teoria trwa ok 6-8godzin, a nie zamykać tematu na kilkudziesięciu minutach filmu i własnych doświadczeniach. Zresztą przyglądając się temu wątkowi widać, że za Tobą murem stoją osoby stosunkowo nowe
i MŁODE, natomiast u Chestera odwrotnie.

Nie znam Cie za dobrze, ale bez urazy wyhamuj tego niepokornego ducha rywalizacji, bo jest to bardzo niezdrowe zachowanie.

pozdrawiam
moris
Ostatnio zmieniony 19 marca 2011, 08:13 przez moris, łącznie zmieniany 1 raz.
-----------------------
pozdrawiam
moris

Awatar użytkownika
breakboy
Znajomy
Imię: Kamil
Sprzęt: Ducati M 695

Post autor: breakboy » 19 marca 2011, 01:15

Panowie, panowie , panowie .......
Mimo waszych sporów (które czyta sie wbrew pozorom całkiem przyjemnie ;P ) Ja jako świeżak uważam, ze iniciatywa spotkania filmowego o tematyce ,,poprawy jazdy,, jest Genialna !!! Nie każdy wie jak i że można ściagnąć sporo takich filmów z internetu. Jestem w 100 % pewien że oglądając takowe filmy ze starymi wyjadaczami z możliwością przedyskutowania będzie bardzo pomocna. Co do regulacji zawieszenia nie mam co sie wypowiadać bo Mój Potworek póki co zostanie przy fabrycznych ustawieniach. Mam nadzieję, ze uda Mi sie wyrwać z roboty i do Was dołączyć.
pozdro. :banghead:
Real Men Ride Twins !

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Kontakt:

Post autor: Policho » 19 marca 2011, 07:58

Moris, z wysuwaniem takich pochopnych wniosków powinieneś poczekać, aż zaplanowane Spotkanie Filmowe się odbędzie. *Nie wiele wiesz, ale jak co niektórzy masz już wyrobione zdanie.
Specjalnie dla Ciebie napisze po raz kolejny (już mnie to nudzi, ale trudno). NIE MAM ZAMIARU NIKOGO WYRĘCZAĆ. Każdy robi swoje i tyle, a zbieżność nazw jeszcze o niczym nie świadczy i nie daje Ci prawa do takiego osądzania i rzucania bezpodstawnymi oszczerstwami (patrz *).
Na koniec takie pytanie retoryczne. Czy każda szkoła motocyklowa (parę ich w Krakowie mamy), która w nazwie proponowanych zająć użyje słów "technika jazdy" będzie przez Ciebie posądzana o plagiat? Napisałeś już do nich?

Awatar użytkownika
moris
KGP 160
KGP 160
Kontakt:

Post autor: moris » 19 marca 2011, 08:56

Policho, odpowiadając na Twoje retoryczne pytanie uważam, że są różnice pomiędzy szkołą motocyklową a luźnym spotkaniem o tematyce motocyklowej, gdzie omawiana będzie technika jazdy. Nawiązując do mojej wcześniejszej wypowiedzi, i rzuconymi przeze mnie, jak to piszesz "oszczerstwami" powtórzę: Jak widać imponujesz głównie świeżym motocyklistą (nie mylić ze świeżakami) a technika jazdy nie kończy się na wytłumaczeniu, że jak popchasz kiere w lewo, moto skręci w prawo. W Krakowie nawet nie bardzo jest gdzie to bezpiecznie przećwiczyć..

Nie mam nic przeciwko, oglądaniu pouczających materiałów, luźnej rozmowie, wymianie doświadczeń. Weź tylko pod uwagę, że jako "Guru" ( czyt. organizator) bierzesz częściowo odpowiedzialność za to co mówisz i robisz. Więc może lepiej poprzestać na materiałach filmowych a najlepiej dobrym kinie :lolsign:

Sam, mając teraz 30 lat dziękuję opatrzności, że w wieku nastu lat nie było mnie stać na japońską 600, tylko na starą mz, czy przerobioną na choppera Wske, może dlatego teraz mogę uczestniczyć w tym interesującym wątku.

Nie będę już dziecko, w zasadzie nie wiem co chciałem napisać, chyba tylko pochwalić się, że wiem teoretycznie jak działa przeciwskręt i odpowiedzieć na posta, czyli kolejny raz przelać wodę z wiadra do wiadra..

pozdro 650
moris
-----------------------
pozdrawiam
moris

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Kontakt:

Post autor: Policho » 19 marca 2011, 09:51

moris pisze: Nawiązując do mojej wcześniejszej wypowiedzi, i rzuconymi przeze mnie, jak to piszesz "oszczerstwami" powtórzę: Jak widać imponujesz głównie świeżym motocyklistą (nie mylić ze świeżakami) a technika jazdy nie kończy się na wytłumaczeniu, że jak popchasz kiere w lewo, moto skręci w prawo. W Krakowie nawet nie bardzo jest gdzie to bezpiecznie przećwiczyć..

Nie mam nic przeciwko, oglądaniu pouczających materiałów, luźnej rozmowie, wymianie doświadczeń. Weź tylko pod uwagę, że jako "Guru" ( czyt. organizator) bierzesz częściowo odpowiedzialność za to co mówisz i robisz. Więc może lepiej poprzestać na materiałach filmowych a najlepiej dobrym kinie :lolsign:
Ale Moris, albo pominąłeś część moich wcześniejszych wypowiedzi, albo ...
NIE MAM ZAMIARU NIKOMU IMPONOWAĆ. NIE BĘDZIE ŻADNEGO WYKŁADU.
To ma być właśnie miło spędzony wieczór przy dobrym filmie. Tak, biorę odpowiedzialność za to co mówię i robię, dlatego nie mam zamiaru nikogo uczyć jak jeździć. Takie porady mniej lub bardziej właściwe znajdziesz tu na forum. My chcemy pokazać film w nieosiągalnej wersji.

Dlaczego od paru lat namawiam ludzi, aby jeździli na tor do Lublina? Zaangażowałem się wielokrotnie w organizacje takich wyjazdów.
Nawet jak więcej osób będzie przeciwko to będę to nadal robił do puki będę miał chęci, bo nadal uważam, że szlifowanie techniki jazdy motocyklem jest o wiele bezpieczniejsze na takich obiektach niż na ulicy. Dosłownie parę osób skorzystało z tych wyjazdów, z porad Pawła który opiekuje się jeżdżącymi po torze. Ciekawe czy żałują wydanych pieniędzy i straconego czasu.
Nigdzie nie wypowiadałem się, że oglądanie filmów jest jedyną słuszna metodą na poprawianie techniki jazdy. Ma to być jedynie impuls do szukania dalszych możliwości do lepszego opanowania jazdy motocyklem. Właśnie szkolenia w Szkołach Jazdy Motocyklem, wyjazdy do Lublina na tor są logicznym następstwem.

chmielu
KGP 80
KGP 80
Imię: Artur
Sprzęt: F4 Sport
Kontakt:

Post autor: chmielu » 19 marca 2011, 11:00

Choć cały ten wątek miło się czyta, to kolejne posty powielają już zawarte tutaj informacje. Każda ze stron ma swoje racje i nie dojdzie tutaj do consensusu. Osoby dopiero nawijające pierwsze kilometry na moto, myślę że po tej lekturze mają już świadomość ogromu niebezpieczeństwa, jakie stwarza zła regulacja zawieszenia.
Osobiście jestem bardzo ciekawy tej projekcji i zawartych w niej informacjach :)

Awatar użytkownika
Martyna
KGP 200
KGP 200
Imię: Martyna
Sprzęt: różne :P

Post autor: Martyna » 19 marca 2011, 11:03

Tylko w tak dużej grupie facetów tak durna dyskusja może się wywiązać :hihihi: Jak powiem wam, że wymyśliłam przepis na dobrą zapiekankę ze szpinakiem, to też na mnie naskoczycie, że nie jestem zawodowym kucharzem i nie powinnam nikomu mówić, jak takie zapiekanki należy robić? Wiem, że od niedobrej zapiekanki można tylko się zatruć, a na źle ustawionym zawieszeniu zabić, ale mimo wszystko nie oceniajcie niczyjej zapiekanki dopóki jej przynajmniej nie zobaczycie, nikt wam nie każe jej jeść :P Sory za to kulinarne porównanie, to pewnie z głodu... ;)

Jak widać w temacie, to nie ma być żadne szkolenie tylko spotkanie filmowe. Mamy przyjść, obejrzeć to i tamto, napić się piwa i pogadać. Przy okazji może ktoś coś dla siebie wyciągnie, a może przynajmniej zorientuje się, że wiele powinien się jeszcze nauczyć. Moim zdaniem każda inicjatywa, która ma na celu wzbudzenie zainteresowania poprawą techniki jazdy jest dobra.

Jeśli obydwie strony tej dyskusji mają zamiar pojawić się na spotkaniu to chętnie zerwę się z pracy i też na nie przyjdę :)

Awatar użytkownika
moris
KGP 160
KGP 160
Kontakt:

Post autor: moris » 19 marca 2011, 11:07

koleżanko Martyno chętnie porozmawiam z tobą o zapiekance ze szpinakiem jednak nie w tym temacie :p

Chlup.. :)
-----------------------
pozdrawiam
moris

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Kontakt:

Post autor: Policho » 19 marca 2011, 11:12

Pozwolę sobie na mały OT. Nie zapomnijcie, że dziś o godz. 16.00 na kanale Spotr1 (dawniej DSF; satelita Astra) zaczyna się Qualifying MotoGP w Katarze. Jak na razie w najszybszej klasie dominacja Hondy :P .

Jest to tylko informacja, proszę nie ciągnąć tego wątku dalej :wink: .

ODPOWIEDZ