Spotkanie Filmowe o tematyce "Poprawa techniki jazdy"

Informacje o motocyklowych zlotach, imprezach, akcjach charytatywnych

Moderator: leon

Awatar użytkownika
hary
KGP 160
KGP 160
Imię: Tomek
Sprzęt: był...
Kontakt:

Re: Spotkanie Filmowe o tematyce "Poprawa techniki jazdy"

Post autor: hary » 17 marca 2011, 16:08

Tam w bramie gdzieś można postawić ?

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Sprzęt: KTM 690 SMC R
Kontakt:

Post autor: Policho » 17 marca 2011, 16:26

Jest tam podwórko. Będzie kilka miejsc dla motocykli. Ile dokładnie trudno określić, ale z pomocą improwizacji damy radę :wink: .
części zamienne - multimoto@o2.pl

Awatar użytkownika
Jerry
GP
GP
Sprzęt: GSX-R 600
Kontakt:

Post autor: Jerry » 17 marca 2011, 18:16

Policho pogadamy jak się zobaczymy na projekcji. Bo nadal nie zrozumiałeś mojego pytania i intencji. OK? :)
Zanim się przyczepisz, że piszę bez sensu popatrz na to co sam(a) piszesz, a potem to krytykuj!!!
Pozdrawiam
Jerry

Awatar użytkownika
myszu
Przyjaciel
Przyjaciel
Imię: Myszu
Sprzęt: cbr600rr Repsol
Kontakt:

Post autor: myszu » 17 marca 2011, 22:16

twintip pisze:
Koniu_R6 pisze: a nawet jak nie wiedzą to ich sprawa...
chyba nic dodać...

pozdrawiam
Twintip
oo już nie "Młody Chester" :) ?

żeby nie było OT, jak długo potrwa spotkanie? tak mniej więcej?
Ride or Die.

Awatar użytkownika
Chmurka
GP
GP
Imię: Marcin
Sprzęt: DL 650

Post autor: Chmurka » 17 marca 2011, 22:23

mam dziwne wrażenie, że na forum tworzą się niepotrzebne podziały zamiast RAZEM działać i dawać WSPÓLNIE dobre rady świeżakom... takie spory i kłótnie z pewnością nie przysłużą się nikomu...

a co do seansu to jestem zainteresowany ale do samego ustawiania zawieszenia mam pewne obawy =)
R.I.P Sv650s 20.12.2011

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Sprzęt: KTM 690 SMC R
Kontakt:

Post autor: Policho » 17 marca 2011, 22:59

myszu pisze: jak długo potrwa spotkanie? tak mniej więcej?
Pewnie ze 3h lub więcej :P .
części zamienne - multimoto@o2.pl

Awatar użytkownika
Koniu_R6
KGP 110
KGP 110
Imię: Konrad
Sprzęt: Yamaha R6
Kontakt:

Post autor: Koniu_R6 » 18 marca 2011, 00:35

myszu pisze:
twintip pisze:
Koniu_R6 pisze: a nawet jak nie wiedzą to ich sprawa...
chyba nic dodać...

pozdrawiam
Twintip
oo już nie "Młody Chester" :) ?

żeby nie było OT, jak długo potrwa spotkanie? tak mniej więcej?
myszu tak już jest, że nick w zależności od potrzeby :P, ale kursywa i pogrubienie jest - to się liczy :lolsign:
Kto mnie zna ten wie...

Awatar użytkownika
Chester
KGP 260
KGP 260
Imię: Michał
Sprzęt: Cinkłaczento
Kontakt:

Post autor: Chester » 18 marca 2011, 08:56

Koledzy Myszu i Koniu...

Chciałbym zauważyć, że mój brat dlatego podpisał się "młody Chester" aby nie zorientowany "świerzak" miał możliwość pojęcia tego, że wypowiada się osoba która dobrze zna temat. Sarkastyczne uwagi na ten temat świadczą tylko o Waszym poziomie zwłaszcza że takie określenie nadaliście mu właśnie Wy - nowo przybyli do środowiska. No ale jak się nie ma na czym zaistnieć to trzeba szukać dziury w całym stwarzając sobie wizje tego ze jest się fajnym... a potem się dziwicie ze starsi stażem nie chcą z Wami gadać, jeździć i w ogóle mieć cokolwiek wspólnego.

Pozdrawiam
Chester
http://www.moto-expert.info

Awatar użytkownika
Christiano
GP
GP
Imię: Krystian
Sprzęt: Litr kawy
Kontakt:

Post autor: Christiano » 18 marca 2011, 09:40

Policho pisze:
myszu pisze: jak długo potrwa spotkanie? tak mniej więcej?
Pewnie ze 3h lub więcej :P .
Ostatnio skonczylo sie kolo 2:00, ale tego juz nie pamietam ;-)
pzdr
Christiano alias christiano_

Awatar użytkownika
okrop
NO LIMITED
NO LIMITED
Imię: Marek
Sprzęt: B12S '03
Kontakt:

Post autor: okrop » 18 marca 2011, 10:38

1) czemu ten watek jest w grupie porzadkowej? Czy grono uczestnikow jest zamkniete i limitowane?
2) nie chcielibyscie sie wyciac iw stawic do OT??

pozdr okrop.

p.s. glowni dyskutanci - szkoda bo widze ze ciezko bedzie wam sie dogadac a wspolnie moglibyscie zrobic cos naprawde dobrego dla ludzi.... Na pewno wiecej niz w pojedynke.
Zwolnij. Lepiej dojechać niż mieć swój temat na forum.

[url=http://www.bikepics.com/members/okrop/03gsf1200s//]B12[/url]

Awatar użytkownika
Qcyk
mod
mod
Imię: Przemek
Sprzęt: 690 SM

Post autor: Qcyk » 18 marca 2011, 10:51

temat był bodajże w zlotach i spotkaniach? Co jest grane? :evil:
Uważaj na myśli, bo stają się słowami...

Awatar użytkownika
okrop
NO LIMITED
NO LIMITED
Imię: Marek
Sprzęt: B12S '03
Kontakt:

Post autor: okrop » 18 marca 2011, 11:36

juz wrocil na swoje miejsce :p
ktos go pewnie porzadkowal :p

zeby nie bylo OT to ja chetnie przyjme profesjonalna pomoc.
Najchetniej od obydwojga z was, a potem sprawdze ktory mi bardzije dobrze zrobil.
z zawieszeniem oczywiscie.
I nie tylko... w sensie no tego pozycji na motocyklu...przyjmowania...
a sie qrde zakrecilem - jak teraz wybrnac?? Nie ma tu jakis instruktorek?!?!POMOCY!!!!
Zwolnij. Lepiej dojechać niż mieć swój temat na forum.

[url=http://www.bikepics.com/members/okrop/03gsf1200s//]B12[/url]

Awatar użytkownika
krystek
KGP 200
KGP 200
Sprzęt: GS 500E / TD

Post autor: krystek » 18 marca 2011, 11:55

Chester pisze:Koledzy Myszu i Koniu...

Chciałbym zauważyć, że mój brat dlatego podpisał się "młody Chester" aby nie zorientowany "świerzak" miał możliwość pojęcia tego, że wypowiada się osoba która dobrze zna temat. Sarkastyczne uwagi na ten temat świadczą tylko o Waszym poziomie zwłaszcza że takie określenie nadaliście mu właśnie Wy - nowo przybyli do środowiska. No ale jak się nie ma na czym zaistnieć to trzeba szukać dziury w całym stwarzając sobie wizje tego ze jest się fajnym... a potem się dziwicie ze starsi stażem nie chcą z Wami gadać, jeździć i w ogóle mieć cokolwiek wspólnego.

Pozdrawiam
Chester
Wtrącę swoje 3 grosze, taka cool story bro.
Swoją pierwszą wycieczkę na świeżo zakupionym GS500, 2 tygodnie po odebraniu prawka zaliczyłem w stronę Zakopanego. Podjechałem na BPM, a tam dwóch gości na motocyklach, które szybciej się rozpędzają niż ja wrzucam bieg. Stwierdziłem - bomba. Oni będą zapier* a ja jak kretyn będę 20km za nimi pyrkał sobie na GSie. I co? Zgarnęli mnie w środek, pomknęliśmy i wróciliśmy tempem dostosowanym do mnie - czyli - toczyliśmy się z punktu A do B.
Morał? Bardzo prosty. Motocykliści to nie banda kretynów zapatrzona w siebie i swoje wypasione maszyny, którzy mają w wielkim poważaniu gości na słabszych sprzętach. Potrafią pomknąć gdzieś ze słabszym, świeżym i mieć z tego frajdę.

P.S. Zamykającym na tej wycieczce był Twój brat. Mimo, że miał na czym, nie zapier*.
Twintip dzięki za nauczenie mnie dobrych zasad pomykania w grupie.

Pozdrawiam
DM
Rodzina jest najważniejsza. O!

Awatar użytkownika
subbar
KGP 80
KGP 80
Imię: Bartek
Sprzęt: GSX650F
Kontakt:

Post autor: subbar » 18 marca 2011, 20:21

Policho pisze: Podczas projekcji będą wyświetlane materiały video o technikach jazdy motocyklem oraz dotyczące poprawnego ustawiania zawieszenia.
Witaj, bardzo się cieszę że ktoś (Ty rozumiem) przygotowałeś kompleksowy materiał na temat ustawienia zawieszenia. Sam z chęcią się zapoznam z tym materiałem bo po przeczytaniu kilkudziesięciu książek poświęconych tematom zawieszeń, udziale w kilkunastu konferencjach i szkoleniach dalej tego nie umiem zrobić poprawnie, dla każdego i dla każdych warunków. Proszę powiedz mi czy będziemy mogli omówić te kwestie podczas prezentacji czy też jak już zaznaczyłeś jedynie zostanie przedstawiony film bez żadnej możliwości dyskusji i słowa wyjaśnienia jak wpływa na motocykl w warunkach drogi publicznej zmiana każdego z parametrów zawieszenia ? Kiedy zwiększenie siły tłumienia dobicia będzie łamało kciuki a kiedy będzie powodowało destabilizację itp - rozumiem że to wszystko zostanie omówione dla każdej możliwej sytuacji drogowej ? Jaki wpływ na to ma odpowiednia temperatura opony, jej rodzaj i podatność na zmiany temperatury - jak wpływ zmieniającego się ciśnienia powietrza w oponie wpłynie na shimmy po zmianie tłumienia odbicia dla opony turystycznej i sportowej itp ? - powiedz mi jakim cudem da się to wszystko wyświetlić na jednym tylko powiedzmy 12h filmie ?

Proszę opisz jak możesz dokładniej poszczególne działy prezentacji bo z chęcią przygotuję się do rozmowy. Powiedz proszę również skąd czerpiesz wiedzę w tym zakresie bo widać że producenci ewidentnie popełniają jakieś błędy w fabrycznych defaultowych ustawieniach zawieszeń i masz na to lepszą metodę niż ich kilkumiesięczne testy każdego modelu przez kilkunastu kierowców testowych w najróżniejszych warunkach. ŻEBY MOTOCYKL BYŁ optymalnie B E Z P I E C Z N Y dla KAŻDEGO.

Jeśli w swojej prezentacji pragniesz jedynie pokazać PRAWIE POPRAWNE TOROWE ŚREDNIE NA JEŻA AMATORSKIE ustawienie zawieszenia to proszę napisz to tak żeby dla mnie było to czytelne bo jakoś tego nie ogarniam a świeżaki którym proponujesz dedykować to szkolenie bo tak należy to nazwać po takim ustawieniu zawieszenia i wjechaniu na tarkę na skrzyżowaniu będą kolejnymi klientami serwisów, zakładów ubezpieczeń i producentów trumien.

Pozdrawiam
Bartek
"Wiem, że sądzicie, iż rozumiecie to, co myślicie, że powiedziałem, ale nie jestem pewien, czy zdajecie sobie sprawę, że to, co do was dotarło, nie jest tym, co myślę."
A. Greenspan

Awatar użytkownika
Koniu_R6
KGP 110
KGP 110
Imię: Konrad
Sprzęt: Yamaha R6
Kontakt:

Post autor: Koniu_R6 » 18 marca 2011, 20:40

Chester pisze:Koledzy Myszu i Koniu...

Pozdrawiam
Chester
Ooooo no to bardzo przepraszam, teraz mi głupio i składam :pray: Widzę, że w naszym kraju jest więcej braci z monopolem na wiedzę i umiejętności. Idę się pobawić grabkami do piaskownicy, bo właśnie zostało mi wskazane moje miejsce w szeregu... tylko starsi chłopcy nie chcą się z nami bawić :cry: Idę więc dalej snuć wizje fajności w samotności...no chyba, że się myszu pobawisz ze mną?
Kto mnie zna ten wie...

ODPOWIEDZ