Spotkanie Filmowe o tematyce "Poprawa techniki jazdy"

Informacje o motocyklowych zlotach, imprezach, akcjach charytatywnych

Moderator: leon

Awatar użytkownika
K.Majka
KGP 80
KGP 80
Imię: Majka
Sprzęt: .

Re: Spotkanie Filmowe o tematyce "Poprawa techniki jazdy"

Post autor: K.Majka » 16 marca 2011, 23:15

Policho pisze: zapraszamy na Spotkanie Filmowe o tematyce "Poprawa techniki jazdy
Spotkanie filmowe.
Policho pisze:Podczas projekcji będą wyświetlane materiały video o technikach jazdy motocyklem oraz dotyczące poprawnego ustawiania zawieszenia
Projekcja.

Policho, ja oczywiście przybędę Wam poprzeszkadzać troszkę i może coś zrozumieć z tych filmów ;)
Ostatnio zmieniony 16 marca 2011, 23:54 przez K.Majka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Sprzęt: KTM 690 SMC R
Kontakt:

Post autor: Policho » 16 marca 2011, 23:21

twintip pisze:zauważyłem też ciekawą rzecz wszystko co związane ze "Spotkanie Filmowe o tematyce "Poprawa techniki jazdy""
jest bezosobowe co mnie zupełnie nie dziwi ponieważ w razie czego nie ma winnych !!!!
Tak, na razie jest bezosobowo. W zorganizowanie tego spotkania zaangażowało się sporo osób, nie tylko motocykliści. Na razie nie widzę powodu wymieniać kto. Przyjdzie czas na oficjalne podziękowania.
Za co niby mają być winni. Że chcą podnieść świadomość w głowach motocyklistów, że jazda na motocyklu jest niebezpieczna?
części zamienne - multimoto@o2.pl

Awatar użytkownika
twintip
Przyjaciel
Przyjaciel
Imię: mateusz
Sprzęt: gs powerslide
Kontakt:

Post autor: twintip » 16 marca 2011, 23:22

Policho pisze: Nie będzie żadnego wykładu. Kto Ci takich bzdur naopowiadał.
i dochodzimy do sedna gdybyś wiedział cokolwiek o metodyce nauczania wiedział byś, że projekcja filmu też jest formą wykładu!!
i dlatego martwię się o uczestników jak ty to powiedziałeś nie wykładu :shock:

pozdrawiam
Młody Chester
prawo do jazdy dał mi bóg,
państwo mnie ogranicza!!!!

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Kontakt:

Post autor: Policho » 16 marca 2011, 23:26

twintip pisze:
i dochodzimy do sedna gdybyś wiedział cokolwiek o metodyce nauczania wiedział byś, że projekcja filmu też jest formą wykładu!!

pozdrawiam
Młody Chester
To utnij każdemu rękę, bo filmiki na YT ogląda :lolsign: . Ja nikogo nie nauczam i nie mam zamiaru.

Awatar użytkownika
twintip
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontakt:

Post autor: twintip » 16 marca 2011, 23:30

Policho pisze: Będziemy służyć pomocą praktyczną, teoretyczną oraz potrzebnymi kluczami, narzędziami.
.

Jeżeli w słowie "będziemy" jesteś uwzględniony to chyba sam nie wiesz co piszesz!!!

pozdrawiam
młody Chester

Awatar użytkownika
WS
mod
mod
Imię: Wojtek
Sprzęt: 1K7, WR450F
Kontakt:

Post autor: WS » 16 marca 2011, 23:33

twintip pisze:Będziecie też służyć zniczem, zapalniczką oraz wiedzą jak jej użyć jak któryś z uczestników wykładu opatrznie zrozumie to co zostało powiedziane i wysypie się dajmy na to na Zakopiance..............???

zauważyłem też ciekawą rzecz wszystko co związane ze "Spotkanie Filmowe o tematyce "Poprawa techniki jazdy""
jest bezosobowe co mnie zupełnie nie dziwi ponieważ w razie czego nie ma winnych !!!!
i nie piszcie, że spotkanie jest dobrowolne i jak ktoś nie chce to nie musi przychodzić .zwłaszcza ze kierujecie to spotkanie przede wszystkim do świeżaków.
hm... nie mam pojecia, co to ma byc za film, ale dla mnie jest oczywiste, ze obowiazku nie ma ;), a z uzyskana wiedza kazdy zrobi co zechce NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOSC!

Podobnie jak np. trudno oskarzac autorow ksiazek typu:

Przyspieszenie. A Twist of the Wrist
Nauka paralotniarstwa w weekend
Nauka nurkowania w weekend

o to, ze ktos czegos nie zrozumial, nie doczytal, chcial sprawdzic na swoim podworku... ;)

PS.moze jeszcze zakazac np. tansmisji z moto GP, bo a noz ktos na Zakopiance bedzie chcial tak samo pojezdzic...?
WS

Awatar użytkownika
Jerry
GP
GP
Sprzęt: GSX-R 600
Kontakt:

Post autor: Jerry » 16 marca 2011, 23:35

Policho pisze: Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego.
Przepraszam że się wtrącę, ale rozumiem, że jak ktoś zapyta dlaczego ma być ustawione zawieszenie tak, a nie inaczej to odpowiedź usłyszy jak wyżej...
Ciekawe czy na Zakopiance też tak było tłumaczone i uzasadniane jak jeździć, to tak na marginesie skoro już ten watek został poruszony.
A tak zupełnie na marginesie to siedziałeś w jednej ławce z Pilotem na lekcji organizowania ludziom instruktorów obsługi motocykla?
Stary nie tędy droga... :/
Zanim się przyczepisz, że piszę bez sensu popatrz na to co sam(a) piszesz, a potem to krytykuj!!!
Pozdrawiam
Jerry

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Kontakt:

Post autor: Policho » 16 marca 2011, 23:36

twintip pisze:
Policho pisze: Będziemy służyć pomocą praktyczną, teoretyczną oraz potrzebnymi kluczami, narzędziami.
.
Jeżeli w słowie "będziemy" jesteś uwzględniony to chyba sam nie wiesz co piszesz!!!

pozdrawiam
młody Chester
Już mi się nie chce na te brednie odpisywać. Wszystko oceniasz zanim się jeszcze odbyło. Najważniejsze, że masz już wyrobione zdanie na ten temat tak na prawdę nie mając zielonego pojęcia o czym piszesz, bo to odbędzie się dopiero w przyszłości.

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Kontakt:

Post autor: Policho » 16 marca 2011, 23:42

Jerry pisze:
Przepraszam że się wtrącę, ale rozumiem, że jak ktoś zapyta dlaczego ma być ustawione zawieszenie tak, a nie inaczej to odpowiedź usłyszy jak wyżej...
Jeśli działasz pod impulsem i nie chcesz się zastanowić dlaczego to zadam Ci pytanie. Jak samemu siedząc na motocyklu zmierzysz ugięcie zawieszenia pod Twoim ciężarem?
Ponadto, czy pomoc praktyczną w formie przytrzymania motocykla lub dokonania pomiaru metrem stolarskim uważasz za niebezpieczną dla zdrowia lub życia? A pomoc teoretyczną przekazującą informację, że w.w. ugięcie powinno się zawierać w widełkach od X do Y należy podciągnąć pod namawianie do samobójstwa na Zakopiance?
Śmieszne te oskarżenia.

Awatar użytkownika
twintip
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontakt:

Post autor: twintip » 16 marca 2011, 23:45

Policho pisze: To utnij każdemu rękę, bo filmiki na YT ogląda :lolsign: . .

w sensie że stąd czerpiesz swoją wiedzę??? a to przepraszam już nic nie mówię poczekam na serie spotkań z cyklu:

a potem kto wie może popiszemy sobie razem w temacie heven riders...
pro publico bono

pozdrawiam
Młody chester

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Kontakt:

Post autor: Policho » 16 marca 2011, 23:50

Policho pisze:
twintip pisze:

pozdrawiam
Młody Chester
To utnij każdemu rękę, bo filmiki na YT ogląda :lolsign: . Ja nikogo nie nauczam i nie mam zamiaru.
To zacznij się martwić o tych, którzy po oglądnięciu na YT, że CBR1000RR zamyka licznik, próbują to samo zrobić na Zakopiance tylko dlatego, że ma dwa pasy jak na filmie.

Awatar użytkownika
myszu
Przyjaciel
Przyjaciel
Imię: Myszu
Sprzęt: cbr600rr Repsol
Kontakt:

Post autor: myszu » 16 marca 2011, 23:54

twintip pisze:
Policho pisze: To utnij każdemu rękę, bo filmiki na YT ogląda :lolsign: . .

w sensie że stąd czerpiesz swoją wiedzę??? a to przepraszam już nic nie mówię poczekam na serie spotkań z cyklu:

a potem kto wie może popiszemy sobie razem w temacie heven riders...
pro publico bono

pozdrawiam
Młody chester

Nie podoba Ci się - nie pisz na ogólnym forum, albo napisz do Policha PW. I nie przychodź jak masz się przypieprzać, bo ewidentnie czepiasz się jak rzep do psiego ogona.

wyluzuj, idź się przejechać. Policho z ekipą chce pokazać pare filmów, nauczyć świeżaków ustawienia zawieszenia. Nie potrzebujesz tego - to fajnie - jestes zajebisty. Jeśli zaś uważasz, że policho nie ma kwalifikacji, wiedzy, czy głowy, żeby komuś pomóc BEZINTERESOWNIE, to chcę zobaczyć jak Ty cokolwiek zorganizujesz, poświęcisz czas w przygotowania i na samą imprezę.

Myszu.
Ride or Die.

Awatar użytkownika
Jerry
GP
GP
Sprzęt: GSX-R 600
Kontakt:

Post autor: Jerry » 17 marca 2011, 00:08

Policho pisze:
Jerry pisze:
Jeśli działasz pod impulsem i nie chcesz się zastanowić dlaczego to zadam Ci pytanie. Jak samemu siedząc na motocyklu zmierzysz ugięcie zawieszenia pod Twoim ciężarem?
Ponadto, czy pomoc praktyczną w formie przytrzymania motocykla lub dokonania pomiaru metrem stolarskim uważasz za niebezpieczną dla zdrowia lub życia? A pomoc teoretyczną przekazującą informację, że w.w. ugięcie powinno się zawierać w widełkach od X do Y należy podciągnąć pod namawianie do samobójstwa na Zakopiance?
Śmieszne te oskarżenia.

Pytanie będzie brzmiało "dlaczego" a nie "jak" a słysząc sensowne uzasadnienie z pewnością będzie bezpieczniej. czytaj prosze uważniej.

Nikt tu nikogo nie oskarża a jedyne snuje możliwe, że bezpodstawne skojarzenia faktów. Nie będę dalej ciągnął tego wątku bo jest dość drażliwy.

Oby nie było tragedii...

EOT z mojej strony :/
Zanim się przyczepisz, że piszę bez sensu popatrz na to co sam(a) piszesz, a potem to krytykuj!!!
Pozdrawiam
Jerry

Awatar użytkownika
Chester
KGP 260
KGP 260
Imię: Michał
Sprzęt: Cinkłaczento
Kontakt:

Post autor: Chester » 17 marca 2011, 00:15

Długo milczałem na temat Twoich postępowań kolego policho ale miarka się przebrała. Nie zamierzam ingerować w to co organizujesz i co robisz ale ludzie powinni wiedzieć jaką krzywdę im możesz wyrządzić. Zwłaszcza, że im dłużej posiadasz uprawnienia administracji forum to tym bardziej woda sodowa bąbelkuje. :dzienpo:
Policho pisze:Każdy robi jak mu pasuje.
I to jest powód dla którego ludzie powinni się trzymać z daleka od Ciebie ponieważ nakręcasz wszystkich dookoła a potem mówisz to co powyżej... masz gdzieś co się z nim stanie nawet jeśli ma się im stać krzywda prze to co im wpoisz do głowy. Powstrzymam się od podawania konkretnych przykładów.
Policho pisze:Podchodząc do sprawy metodycznie nie da rady zrobić tego w pojedynkę. Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego.
Czy jak Cię ktoś zapyta dlaczego tak a nie inaczej to też mu odpowiesz bo nie chce mi się tłumaczyć? To jest ta twoja metodyka nauczania? Bo moje pytanie było bardzo konkretne... napisałeś stek bzdur które zasłoniły temat a odpowiedzi jak nie było tak nie ma.
Policho pisze:Abstrahując od tego, że nawet na poważanych portalach są wypisywane bzdury co do sposobów i pomiarów regulacji zawieszenia.
A że tak powiem Ty skąd wiesz jak? Po przejechaniu pewnie kilku razy tylu kilometrów co Ty i spędzania nocy nad doktoryzowaniem się na temat jazdy motocyklem nie podejmuje się pełnego ustawiania zawieszenia... bo to wiedza bardzo rozległa i trudna bo zależy od nawierzchni, stylu jazdy kierowcy, rodzaju motocykla i pewnie jeszcze kilku rzeczy. No ale Ty jak to napisałeś kierujesz spotkanie głównie do świerzaków - więc fakt... ludziom można powiedzieć wszytko a i tak będą myśleli że jesteś genialny tylko potem im się krzywda stanie.
Policho pisze:A pomoc teoretyczną przekazującą informację, że w.w. ugięcie powinno się zawierać w widełkach od X do Y należy podciągnąć pod namawianie do samobójstwa na Zakopiance?
Śmieszne te oskarżenia..
I tu dalej wychodzi Twoja kompetencja... gdybyś miał trochę szersze pojęcie to wiedział byś że regulacja zawieszenia może mieć tak duży wpływ na trakcje motocykla ze z zaskoczenia ktoś może szybko się wykończyć. Dlaczego? - nie widzę powodu Cię dokształcać.
Policho pisze:Na razie nie widzę powodu wymieniać kto.
Czytam cały ten temat i opowiadasz wiele... ale na nic nie widzisz powodu, nic ci się nie chce, w niczym nie widzisz sensu... prowadzenie z Tobą logicznej i bogatej merytorycznie rozmowy jest tak samo możliwe jak szukanie oznak inteligencji u pierwotniaków.

Od siebie prywatnie powiem Ci że nie wiem jakie kompleksy leczysz... ale szkoda ze ucierpią na tym inni i chciałbym wierzyć że tym razem się pomylę. W sumie to mi Cię nawet trochę żal... ale to tylko moje prywatne zdanie. Natomiast jest mi trochę niezręcznie bo jeszcze jakiś czas temu bym nie powiedział, że będę zmuszony negatywnie pisać o kimś kto dawał złudzenie szczerych intencji współpracy na rzecz motocyklizmu a teraz widzę że można przypiąć mu powiedzenie: "Wiedza mądremu daje skromność, głupiemu pychę"

Może kiedyś dotrze do Ciebie że kilka kółek na torze + oglądniecie filmu dla zawodowców nie daje dobrych rokowań dla Twoich podopiecznych.

P.S. Po ostatnich Twoich poczynaniach pozwolę sobie przypomnieć, że nie na miejscu jest wykorzystywanie władzy w swoich celach i skasowanie tego posta tylko bardziej potwierdzi Twoją niekompetencję i brak argumentów.

Pozdrawiam
Chester
http://www.moto-expert.info

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Kontakt:

Post autor: Policho » 17 marca 2011, 00:26

Jerry pisze:Pytanie będzie brzmiało "dlaczego" a nie "jak" a słysząc sensowne uzasadnienie z pewnością będzie bezpieczniej. czytaj prosze uważniej.

Nikt tu nikogo nie oskarża a jedyne snuje możliwe, że bezpodstawne skojarzenia faktów. Nie będę dalej ciągnął tego wątku bo jest dość drażliwy.

Oby nie było tragedii...

EOT z mojej strony :/
Dlaczego? Bo zależy mi na podnoszeniu świadomości w głowach młodych motocyklistów, że kupno motocykla i odkręcanie manetki na prostych to nie wszystko. Że kupowanie motocykla wyłącznie dla podnoszenia poziomu adrenaliny jest co najmniej lekkomyślne. Chcę wskazać, że przed większością z Nas jest jeszcze długa droga do doskonałości. Nie chcę bynajmniej nikogo uczyć tylko pokazać właściwą drogę do dalszego doskonalenia jazdy motocyklem, m.in. szkolenia, wyjazdy na tor do Radomia, Lublina gdzie można bezpieczniej niż na ulicy odkręcić w zakręcie.
Jeśli to co napisałem powyżej nadal uważasz za groźne dla środowiska i poszczególnych motocyklistów to już inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć, i tak już pozostanie.

ODPOWIEDZ