WIOSENNE SPOTKANIE MOTOCYKLISTÓW MNIKÓW 2010

Informacje o motocyklowych zlotach, imprezach, akcjach charytatywnych

Moderator: leon

Awatar użytkownika
WILU
GP
GP
Sprzęt: SV & TDM
Kontakt:

WIOSENNE SPOTKANIE MOTOCYKLISTÓW MNIKÓW 2010

Post autor: WILU » 10 lutego 2010, 19:51

24.IV.2010 Wiosenne Spotkanie Motocyklistów MNIKÓW 2010

Sezon się zbliża, pojawiają się pytania o Mników.
W imieniu organizatorów odpowiadam – Mników będzie! :)
Pierwsze prace organizacyjne ruszyły już w tamtym roku, teraz ruszają pełną parą.
Wiele jest jeszcze niewiadomych, ale wszystko idzie do przodu.
Na dzień dzisiejszy wiemy, że impreza na 99% odbędzie się na Pasterniku, będą pokazy, konkursy i koncerty. O wszystkim, co uda nam się zaklepać na pewno, będę informował w temacie; także proszę o cierpliwość.
Impreza odbędzie się już po raz 12-sty! Z każdym rokiem przyjeżdża coraz więcej motocykli i w tym roku pewnie nie będzie inaczej. Spodziewamy się nawet do 2000 motocykli.
Coraz bardziej trzeba się starać, aby było atrakcyjnie dla wszystkich i przede wszystkim BEZPIECZNIE.
Dlatego już teraz proszę wszystkich, którzy się wybierają, o zachowanie porządku podczas parady jak i na samej imprezie. Proszę o słuchanie poleceń osób z grupy porządkowej, którzy dobrowolnie podejmują się tego zadania. Oni naprawdę nie działają na waszą szkodę.
Tu prośba szczególnie do osób jadących na skuterach i motorowerach – nauczcie się jechać w szyku i bez świrowania w paradzie. Jesteście najcięższą do opanowania grupą, ale nadal chcemy, abyście przyjeżdżali. Porządkowi chętnie Wam pomogą w ustawieniu, tylko się ich słuchajcie, a potem pilnujcie swojego miejsca. Parada to nie wyścig. Motocykliści zwracają nam uwagę na niewłaściwe zachowanie niektórych z Was; wyprzedzanie, wymuszanie, popisy. Pilnujcie się wzajemnie, godnie reprezentując "małe pojemności", zanim przesiądziecie się na większe.
Impreza coraz większa, ale są pewne stałe punkty, których nie zamierzamy zmieniać, bo nadają one charakteru tym Spotkaniom. Są to Msza i zapraszanie dzieci z Domów Dziecka.
Do Mnikowa zawsze będziemy jeździć. Czekają na to ksiądz Stanisław i Mieszkańcy.
Przyjazd dużej ilości motocyklistów jest atrakcją, mieszkańcy na nią czekają i przygotowują poczęstunek. Dlatego nie uciekamy stamtąd od razu.
Oczywiście nie ma przymusu uczestniczenia we Mszy, ale jest ona integralną częścią Spotkań Mnikowskich i należy to uszanować przynajmniej zaprzestaniem upalania sprzętu .
Podobnie z dziećmi – nie ma obowiązku ich wożenia, ale gorąco do tego zachęcam. Nie wyobrażacie sobie, jaka to jest dla dzieci radość – wiedzą o tym Ci, co już wozili. Mam też wrażenie, że dla wożących to nie mniejsza frajda, gdy mogą dać coś od siebie. My mamy motocykle na co dzień, dla dzieci to atrakcja, którą nie często mają okazję doświadczać.
Nadal staramy się to tak organizować, abyście mogli liczyć na cenne nagrody w konkursach, darmowe koncerty i pokazy. Nie chcemy wyciągać pieniędzy od uczestników, chcielibyśmy za to, aby poświęcili trochę uwagi właśnie dzieciakom :).

Do wszystkich jeszcze mała prośba. Jeśli macie możliwość pomóc w którymś z poniższych punktów, to proszę o PW lub maila na adres villu@interia.pl;

- Transport dla dzieci – busik lub 3-4 samochody od zgranej ekipy, którą możemy wysłać do jednego z Domów Dziecka
- deseczki pod motocykle ( ktoś z forum nam je docinał rok temu, ale nie pamiętam kto ) kilkaset sztuk
- Dobrej kapeli, która chciałaby się pokazać szerszej publiczności, przesyłajcie propozycje. Preferowane klimaty to rock/reggae/country/blues itp.
- Chętnych do wożenia dzieci i do Grupy Porządkowej – info o tym będzie później w innych tematach, ale piszę abyście się zastanowili. Do GP naprawdę potrzeba nam wiele osób. Zawsze mogliśmy liczyć na chętnych i mam nadzieje, ze będzie tak i tym razem. Bo bez porządkowych impreza byłaby niemożliwa do ogarnięcia.
Pozdrawiam
WILU
"Zanim jednak mnie potępisz, stań przed lustrem - popatrz w siebie i zastanów się przez chwilę czy nie jestem cząstką Ciebie!"

Awatar użytkownika
Bacher
mod
mod
Sprzęt: GSX-R
Kontakt:

Post autor: Bacher » 11 lutego 2010, 02:15

WILU pisze:Do wszystkich jeszcze mała prośba. Jeśli macie możliwość pomóc w którymś z poniższych punktów, to proszę o PW lub maila na adres villu@interia.pl;
...
- deseczki pod motocykle ( ktoś z forum nam je docinał rok temu, ale nie pamiętam kto ) kilkaset sztuk
To była moja sprawka :terefere: Jak jest taka potrzeba to dotnę więcej.

Bacher

PS.Piszę w temacie, bo tym punktem już pozostali forumowicze przejmować się nie muszą.

Awatar użytkownika
Metiu
Kandydat
Kandydat
Imię: Mateusz
Sprzęt: Simson S51
Kontakt:

Post autor: Metiu » 13 lutego 2010, 22:44

Ja mam pytanie co do Grupy porządkowej.

Czy jadąc motorowerem mógłbym do niej należeć i pilnować skuterów, lub jakieś inne zadanie wykonywać, bo z kolegą chcieliśmy o to zapytać ?

Awatar użytkownika
Ziggy
ADMIN
ADMIN
Imię: Zygmunt
Sprzęt: Suzuki TL 1000 R

Post autor: Ziggy » 14 lutego 2010, 00:13

Możesz należeć, pilnować jak najbardziej, inne zadania też się znajdą ;)
Gdy rozpocznie sie nabór (powstanie do tego odpowiedni temat) - zgłoście swoje kandydatury a wszystkiego sie dowiecie.

Awatar użytkownika
WILU
GP
GP
Kontakt:

Post autor: WILU » 18 lutego 2010, 16:32

W związku z pojawiającymi się pytaniami:
- Zgłoszenia do Grupy Porządkowej będa pozniej. Nie ma sensu deklarować się na 100% dwa miesiące wcześniej, aby nie okazało się, ze tydzien przed imprezą połowie ekipy "coś wypadnie" i nie przyjadą. Napisałem już teraz, abyście mieli to na uwadze i mogli zaplanować wolny czas.
A jak wiadomo - Grupa Porządkowa jedzie bez względu na pogodę :)
- Co do muzyki - dziękuję za wszystkie propozycje - nadal można przysyłać.
Nie wykluczam kategorycznie grania z płyt, ale jest to impreza plenerowa z nastawieniem na na muzykę LIVE. Musicie też zrozumieć, że w ciągu kilku godzin nie zadowolimy wszystkich - jak ktoś kiedyś spiewał " to zadanie dla agencji..."
Zagrają kapele, które jeszcze u nas nie grały. Metalu nie będzie, ale hip-hop'u tez sie nie spodziewajcie.

P.S. Wyczysciłem troche temat z pytań, o postępach w przygotowaniach będę informował.
Pozdro!
"Zanim jednak mnie potępisz, stań przed lustrem - popatrz w siebie i zastanów się przez chwilę czy nie jestem cząstką Ciebie!"

Awatar użytkownika
Sierżant
KGP 200
KGP 200
Imię: Bogusław
Sprzęt: GTR 1400
Kontakt:

Post autor: Sierżant » 19 lutego 2010, 19:33

Drodzy państwo temat jest informacyjny , prosimy więc o konkrety
a jeśli chodzi o 50tki czy skutery to nikt was dzielił nie będzie bo w ogóle
zastanawialiśmy się czy was wpuszczać , przepisy w poruszaniu się
parady są takie same i dziw bierze że duże motocykle nie sprawiają
trudności takich, jak małe ,,,pierdopędy,,,

,,,Sierżant,,,
www Riders of Flames

Awatar użytkownika
WILU
GP
GP
Kontakt:

Post autor: WILU » 25 marca 2010, 11:18

Witajcie.
Po wielu miesiącach wytężonej pracy wyklarowały się szczegóły imprezy :)
Przy okazji chciałbym się pochwalić, że ekipa organizująca Mników zarejestrowała
Stowarzyszenie Motocyklistów 'Grupa-Południe'. Stowarzyszenie powstało głównie w celu
łatwiejszej organizacji tej imprezy, ale nie tylko. Szczegóły w osobnym temacie.

Kraków w tym roku mamy zakorkowany i rozkopany, dlatego też parada - po ustaleniach z policją - odbędzie się trochę wcześniej niż zwykle. O 9:15 wystartujemy do Mnikowa z parkingu pod C.H. Zakopianka.

Plan prezentuje się tak:
8:00 - zbiórka pod C.H. Zakopianka
9:15 - Start Parady
11:30 - Msza w Mnikowie
12:30 - Wożenie dzieci, poczęstunek
13:30 - wyjazd na Poligon Pasternik
14:00 - start imprezy na poligonie :
14:00 - 18:00 POKAZY, KONKURSY i JAZDY TESTOWE:
Pokaz Ratownictwa Medycznego,
Pokaz Straży pożarnej ( gaszenie samochodu )
Dla dzieci :
- Loty Balonem na ogrzane powietrze ( na uwięzi ) -zorganizowane,
zabezpieczone przez przyjaciół z Dywizjonu Południe.
- jazdy na motocyklach
- jazdy autami terenowymi
Dla motocyklistów:
-Jazdy testowe Motocyklami DUCATI - zorganizowane przez Azmot-Ducati.
Do testów motocykle - Ducati Monster 696, Ducati Hypermotard 796,
Ducati 848, Ducati Multistrada 1200 S Touring.
-Jazdy Testowe Motocyklami Harley - Davidson - zorganizowane przez DRAGON HD
KONKURSY - niespodzianki. Do rozdania cenne nagrody - kaski, opony, akcesoria.
Warto brać udział :)
18:00 - 22:00 KONCERTY. Zagrają:
"Druga strona Lustra" reagge -> http://www.drugastronalustra.com
"Silver Samurai"-lata '80-te! Na rockowo :) -> http://www.myspace.com/silversamuraiband
Dziękuję za wszystkie nadesłane propozycje.
Po koncertach : Muzyka z DJ-ki.
Ognisko będzie płonąć od ok godz. 18:00

Wjazd oczywiście FREE
Jednak aby pokryć część kosztów imprezy - będziemy sprzedawać koszulki i zlotowe blachy. Zapewniam, że koszulek w odpowiednich rozmiarach nie zabraknie :)

Tak jak w poprzednich latach, zapraszamy dzieci z domów dziecka. Będą z nami w Mnikowie oraz na poligonie. Chcemy także obdarować ich prezentami - w tym celu dowiedzieliśmy się jakie mają potrzeby w danej placówce i oto lista ( w nawiasie wiek podopiecznych):

Tyniecka - (15-18) słodycze i zabawki młodzieżowe np.gry komp.
Naczelna - (7-17) kosmetyki, gry, zabawki
Parkowa - (13-18) art. szkolne, muzyka, gry komp.
Piekarska - (7-18) zeszyty, długopisy , słodycze, art.chemiczne, zabawki
Siemieradzkiego - (14-18) art.chemiczne , art. szkolne
Sieborowice - (4-19) gry edukacyjne, art. papiernicze, antyramy, ramki na zdjęcia, zabawki

Jeśli ktoś z Was ma możliwość sprezentowania którejś z tych potrzeb - prosimy o PW do Ecstasy.
Jeśli ktoś ma ochotę dorzucić kilka groszy do prezentów - to również zapraszamy :)
Nr konta :

Pekao SA
Stowarzyszenie Motocyklistow Grupa Poludnie
Morawica 245 32-084 Morawica
69 1240 4650 1111 0010 3129 4387

Pozdrawiam wszystkich i serdecznie zapraszam na Mników 2010!
P.S. Trzymajcie kciuki za pogodę!
Załączniki
MNIKOW 2010res1.jpg
plakat
Ostatnio zmieniony 26 marca 2010, 11:17 przez WILU, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
WILU
GP
GP
Kontakt:

Post autor: WILU » 27 marca 2010, 14:15

Motocykle udostępniane będą do testów przez przedstawicieli firm - Azmot oraz Dragon.
Oni są odpowiedzialni za własne motocykle i oni będą wymagać od testujących odpowiednich uprawnień oraz podpisywania ewentualnych dokumentów.

Trasa parady będzie wyglądać tak :
Załączniki
mapa.jpg
parada

Awatar użytkownika
WILU
GP
GP
Kontakt:

Re: WIOSENNE SPOTKANIE MOTOCYKLISTÓW MNIKÓW 2010

Post autor: WILU » 9 kwietnia 2010, 10:55

Prosimy już o NIE ZGŁASZANIE KAPEL NA MNIKÓW.
Zespoły są już wybrane i temat jest zamkniety.

Można natomiast zaproponować jakiegoś DJ-a, ktory by chciał się pokazac szerszej publicznosci.
Szczegóły na PW.

Awatar użytkownika
maxon
KGP 160
KGP 160
Imię: Norbert
Sprzęt: B12
Kontakt:

Post autor: maxon » 14 kwietnia 2010, 22:41

W wypadku w Smoleńsku zginęli ludzie dzięki którym Mników może odbyć się na Pasterniku,Generał Dywizji Tadeusz Buk i Generał Broni Bronisław Kwiatkowski.W związku z tragicznymi wydarzeniami chcielibyśmy aby Mników był troszkę spokojniejszy i z tego względu rezygnujemy z ostrej muzyki i prosimy Uczestników o podejście ze zrozumieniem do zmian organizacyjnych.Klimat,konkursy i atrakcje pozostają bez zmian.Więcej szczegółów przekaże Wilu.
www.motocorde.pl

Awatar użytkownika
WILU
GP
GP
Kontakt:

Post autor: WILU » 14 kwietnia 2010, 23:35

gen. broni BRONISŁAW KWIATKOWSKI - dowódca operacyjny Sił Zbrojnych, były dowódca 6 Brygady Desantowo-Szturmowej i 2 Korpusu Zmechanizowanego w Krakowie.
W ubiegłym roku, gdy organizowaliśmy Jesienne Spotkanie, gen. Kwiatkowski bardzo nam pomógł w uzyskaniu pozwolenia na zorganizowanie imprezy na terenie wojskowym, pokierował gdzie skierować pisma i mocno przyspieszył całą procedurę.
Część z nas-organizatorów miała okazję poznać go osobiście podczas organizacji ubiegłorocznego Mnikowa.

Gen. Dywizji TADEUSZ BUK - dowódca Wojsk Lądowych.
Jako dowódca Wojsk Lądowych od września 2009 - to On podejmował ostateczną decyjzę o wynajęciu nam wojskowego terenu na Mników.

Jako że Wiosenne Spotkanie Motocyklistów Mników 2010 odbędzie się na terenie 6-ej Brygady Desantowo-Szturmowej, chcemy uczcić pamięć o Nich intencją Mszy św. odprawionej w Mnikowie oraz mniej hucznym charakterem imprezy. Rezygnujemy z zespołu SilverSamurai, nie będzie pokazów Straży Pożarnej i Grupy Antyterrorystycznej. Was prosimy o uszanowanie pamięci o zmarłych tragicznie i zrozumienie.
Na dzien dzisiejszy nie przewidujemy więcej zmian; sytuacja jest jednak trudna i drobne poprawki mogą nastąpić. Jedno jest pewne:
Wiosenne Spotkanie Motocyklistów na pewno się odbędzie.
Zapraszamy na jazdy testowe, do wożenia dzieci oraz do uczestnictwa w konkursach - będzie wiele cennych nagród.

Składajcie też Intencje mszy za nieżyjących motocyklistów - na PW do Sierżanta.

Awatar użytkownika
Sierżant
KGP 200
KGP 200
Imię: Bogusław
Sprzęt: GTR 1400
Kontakt:

Post autor: Sierżant » 15 kwietnia 2010, 14:31

Drodzy państwo proszę nie podawać zmarłych którzy wyszczególnieni
są w dziale ,,,Heaven Riders,,, oni że tak powiem będą wpisani
z ,,,urzędu,,,

Dziękuję ,,,Sierżant,,,
www Riders of Flames

Awatar użytkownika
WILU
GP
GP
Kontakt:

Post autor: WILU » 16 kwietnia 2010, 23:41

Aby nie było niedomowien - wrzucam mapki terenu z opcjami dojazdu.
Czerwonymi punktami oznaczone zjazdy na Modlniczkę.
Opcje wjazdu są 2 - jadąc Ul Jasnogórską od Krakowa
skręt w LEWO za hotelem "Margerita", naprzeciw NICO.

Jadąc Ul. Radzikowskiego od Krakowa
skręt w PRAWO za LeroyMarlin na Trzebinię i znów w prawo na MODLNICZKĘ.

Teren postaramy się dobrze oznaczyć, aby nie było problemów z trafieniem.
Załączniki
mapaa.JPG
mapaa2.JPG

Huraganek89
Znajomy
Imię: Michał
Sprzęt: Kawasaki ER-6
Kontakt:

Post autor: Huraganek89 » 17 kwietnia 2010, 17:07

W dniach 19.04-23.04.2010 Odbędzie się zbiórka zabawek, gier komputerowych i planszowych, oraz słodyczy organizowana przy współpracy „Motocyklistów Grupy Południe – Kraków” i „Studenckiego Koła Przyjaciół Dzieci” działającego przy Uniwersytecie Rolniczym.

Kosze na zabawki, gry komputerowe i słodycze dla dzieci w wieku 10-18 lat, z Placówek Opiekuńczo Wychowawczych w Krakowie i w Sieborowicach, znajdą się na wszystkich wydziałach i akademikach Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

PROSIMY O PRZEKAZYWANIE WYŁĄCZNIE NOWYCH ZABAWEK I ORGINALNYCH PROGRAMÓW (GIER KOMPUTEROWYCH)

Prezenty zostaną przekazane dzieciom podczas „Wiosennego Spotkania Motocyklistów- Mników 2010” więcej informacji o imprezie: download/file.php?id=6618&mode=view
BORN TO PARTY FORCED TO WORK

Awatar użytkownika
gero3
Kandydat
Kandydat
Imię: Gerard
Sprzęt: HD
Kontakt:

Post autor: gero3 » 17 kwietnia 2010, 22:13

Ziggy pisze:
Polo pisze:Wilu - sprawdzałeś czy ta droga łącząca Modlniczkę za Leroy -Marlin z
Modlnicą i drogą krajowąnr 94 jest przejezdna ? Z moich wiadomości, to jest w połowie zamknięta gdyż budują tam obwodnicę. Jedynym dojazdem jest droga od Nico ( DK 94 ).
( jesli jest przejezdna to moj post do usunięcia )
Na dzień dzisiejszy jest przejezdna, ciężko przewidzieć co będzie za tydzień.
Niemniej jednak jej jakość pozostawia wiele do życzenia.
Oj pozostawia wiele do życzenie, mieszkam właśnie przy tej ulicy (Willowa się nazywa), z tego co wiem to będzie przejezdna jeszcze długo - czyli miesiąc napewno, gdyż nie ma jeszcze gotowej drogi alternatywnej, a więc nie można narazie zamknąć. Trzeba również uważać z dojazdem od strony Makro, gdyż jest teraz zwężenie drogi - tej na Olkusz i trzeba uważać aby sobie nie przejechać skrętu na Pasternik.
gero i wszystko jasne

ODPOWIEDZ