Honda CB 500. stukanie sprzęgła

Gdy Twój pojazd woła o pomoc

Moderator: Qcyk

Vithar

Honda CB 500. stukanie sprzęgła

Post autor: Vithar » 4 maja 2007, 20:06

Witam. Mam mały problem z moją ceboolką. A mianowicie na wolnych obrotach coś stuka, przy czym po wciśnięciu sprzegła lub wkręceniu na wyższe obroty przestaje. Gdzieś czytałem, że jest to typowa przypadłość CB500. Jeżeli ktoś miał podobny problem to prosiłbym o rade jak sobie z tym poradzić i z jakimi kosztami musze się liczyć.

skoal

Post autor: skoal » 4 maja 2007, 21:06

mozna powiedziec, ze to jest typowa przypadlosc nie tylko Twojej CB ale i kazdej Hondy... jest to koszt sprzeglowy... w mojej CB tez stukal... przy nizszych obrotach... a gdy wciskalo sie sprzeglo przestawal... teraz mam CBR i tez szumi kosz...
Jezeli szumi, ale nie jest az tak glosno to nie ma sensu wymieniac... bo wymienisz... a i tak po pewnym czasie bedzie szumic...
o cenach juz nie wspominajac... z ciekawosci pytalem sie w hondzie... ile kosz sprzeglowy kosztuje... 1300zl... to przemowilo mi zeby to zostawic...

Awatar użytkownika
mateuszm
Kandydat
Kandydat
Imię: Mateusz
Sprzęt: Hornet 900
Kontakt:

Post autor: mateuszm » 5 maja 2007, 07:57

Moją CeBulkę sprzedałem dwa dni temu i było w niej to samo. Ten typ tak ma :]
Według mnie nie ma sensu tego w ogóle ruszać. Fakt, denerwuje to czasem, zwłaszcza na zimnym silniku, ale przyzwyczaisz się :)

Vithar

Post autor: Vithar » 5 maja 2007, 08:18

Jak dla mnie taka cena też przemawia za zostawieniem tego tak jak jest. Z tego co się dowiadywałem to podobno jest to kwestią jakiejś regulacji. A ostatnio znajomy stwierdził żebym udał się na synchronizacje gaźników bo to może być powodem. Ale jakoś do mnie to nie przemawia.

skoal

Post autor: skoal » 5 maja 2007, 08:52

ta... chyba ta regulacja polega na mocniejszym naciagnieciu linki sprzegla... tak sie rob gdy chcemy sprzedac maszyne za lepsza cene... zauwaz ze nawet delikatne wcisniecie sprzegla zmniejsza odglos...
co do synchro... to jakas nowosc... ale jak zredukuje stuki to warto... ale czemu tylko gazniki? nie lepiej tez zajac sie zaworami?
Mialem robione synchro gaznikow, regulacje zaworow... i nie zauwazylem, zeby wyciszylo kosz sprzeglowy...

Awatar użytkownika
Tommy
Przyjaciel
Przyjaciel
Imię: Tomek
Sprzęt: Honda
Kontakt:

Post autor: Tommy » 5 maja 2007, 16:00

Sprzedalem swoją cb 500 miesiąc temu i powiem Ci coś nowego...też tak miala.Po wciśnięciu klamki odglos zanikal.Przebieg 67000.Pozdrawiam i nie martw się.

Vithar

Post autor: Vithar » 5 maja 2007, 18:24

I tak chyba też zrobie. Od dziś zaczynam się do tego przyzwyczajać :F
Dzięki wszystkim.

Awatar użytkownika
mateuszm
Kandydat
Kandydat
Imię: Mateusz
Sprzęt: Hornet 900
Kontakt:

Post autor: mateuszm » 6 maja 2007, 12:47

Jako ciekawostkę napiszę, że moja CB miała 76 tys przebiegu i po zmierzeniu ciśnienia sprężania trzymała nominalne wartości podane przez producenta ;D Genialny silniczek ;)

Awatar użytkownika
Pawel
Znajomy
Imię: Paweł
Sprzęt: CBR 600F4i
Kontakt:

Post autor: Pawel » 17 lipca 2007, 20:51

Witam czy wymieniał ktoś sprzęgło w cb 500 bo ja musze ,zaczyna delikatnie ślizgać na wyższych obrotach. zamierzam zrobić to sam tylko niewiem czy wymienia się cały kosz sprzęgłowy czy tylko tarcze.
prosze o rade kogoś kto zna się na rzeczy
pozdro :witam:

rafałb
Przyjaciel
Przyjaciel
Imię: Rafał
Sprzęt: Suzuki
Kontakt:

Post autor: rafałb » 18 lipca 2007, 00:00

Zobaczysz jak rozkręcisz, ale raczej same tarcze.

Awatar użytkownika
Solo
GP
GP
Sprzęt: LUCKY EXPLORER
Kontakt:

Post autor: Solo » 18 lipca 2007, 10:05

Jak ślizga się sprzęgło to tarcze a nie kosz.
PS Jakoś sobie nie moge wybrazić ślizgającego sie kosza o_O
GRAND PRIX SERVICE

ODPOWIEDZ